Мешканцям Київщини нагадали, до яких лікарів можна звертатись без е-направлення

Мешканцям Київщини нагадали, до яких лікарів можна звертатись без е-направлення

Звичайно, електронне направлення непотрібне, коли людині необхідна екстрена медична допомога. Але, за правилами, коли виникають проблеми зі здоров’ям, треба спочатку звертатися до педіатра, терапевта чи сімейного лікаря, який зможе направити на консультацію до вузькопрофільного фахівця. Проте до стоматолога, гінеколога, психіатра та нарколога можна звернутися напряму.

Про це KВ стало відомо з повідомлення Київської облдержадміністрації (КОДА), в якому посилаються на інформацію Мінздрава.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Без направлення українці можуть звертатися, в першу чергу, до лікарів первинної медичної допомоги – педіатрів, терапевтів та сімейних лікарів. В умовах війни наявність декларації для внутрішньо переміщених осіб також не є обов’язковою. Саме лікарі первинної ланки приймають рішення про залучення до лікування фахівця іншої спеціалізації, додаткові обстеження, процедури, госпіталізацію тощо, якщо стан пацієнта цього вимагає”, – розповіли в КОДА.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

На прийом до вузькоспеціалізованого фахівця лікар ПМД має сформувати електронне направлення. Проте, як повідомляють у КОДА, є випадки, коли до вузьких фахівців можна звернутися напряму. Так, направлення не потрібне у разі звернення до таких фахівців:

  • гінеколога, у тому числі дитячого,
  • психіатра,
  • нарколога,
  • стоматолога (планова допомога для дітей та ургентна для дітей і дорослих),
  • фтизіатра,
  • лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.

“Звичайно, електронне направлення не потрібне у випадках, коли пацієнтові необхідна екстрена медична допомога”, – зазначили у КОДА та нагадали, що ця допомога надається безоплатно усім пацієнтам без винятку, без направлення і декларації.

Нагадаємо, МОЗ запровадив нові правила продажу антибіотиків. Починаючи з поточного місяця купити їх можна буде лише за електронним рецептом. Втім, українці відреагували на нововведення з критикою. Зокрема, їх цікавить, як будуть отримувати ліки хворі на тимчасово окупованих територіях.

Читайте: МОЗ запроваджує нові правила продажу антибіотиків з серпня


Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Георгій Палуєв
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
“Батальйон “Хрещатик”: ДБР продовжує розслідувати “липове” проходження служби депутатами Київради
13:00 Пристрасті навколо, ймовірно, “липового” проходження служби низкою депутатів Київради у складі 241 бригади ТрО не просто не вщухають, але й набирають обертів. Минулоріч…
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
Забудова історичного центру: у Києві можуть знести будинок, де працював Чорновіл
09:00 У столиці під питанням збереження старовинної будівлі – садиби Самсона Стрельбицького (1819 року) у пров. Музейному, у якій в 80-х роках минулого століття…
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
Хто і за що відповідатиме в прокуратурі Київщини
19:00 Генпрокурор Руслан Кравченко призначив з 1 липня керівником Київської обласної прокуратури Дмитра Прокудіна, що замінив на цій посаді Максима Крима, який тепер посідає…
Banner
QlU7mDx4