В День Державного прапора президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистій церемонії підняття синьо-жовтого стяга в Києві.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби Офісу президента.
Сьогодні зранку, 23 серпня, на території Меморіального комплексу “Національний музей історії України у Другій світовій війні” в Києві було піднято найбільший прапор країни. Урочисте підняття відбулося в супроводі військового оркестру, який виконав Державний гімн.
“Поєднання двох кольорів, які ми неймовірно любимо, бережемо й ніколи не проміняємо на жодні інші. Ніколи не визнаємо чужих кольорів на своїй землі й у своєму небі. І завжди готові захистити свій синьо-жовтий стяг”, – сказав Володимир Зеленський.
Він нагадав, що прапор вносили в парламент у день проголошення незалежності України, він був у космосі разом з Леонідом Каденюком, на Північному полюсі з нашими полярниками, підкорював Еверест. Синьо-жовтий стяг також був зіркою на сценах у Стамбулі, Стокгольмі й Турині, коли в нього загорталися українці, які здобули перше місце на Євробаченні, переможно здіймався вище за прапори інших держав на Олімпійських іграх в Атланті, Сіднеї, Пекіні, Лондоні та багатьох інших містах світу.
А на Олімпіаді-76 у Монреалі під час півфінального матчу між збірними СРСР та НДР з футболу на поле вибіг представник української діаспори в Канаді Данило Мигаль. У вишиванці та із синьо-жовтим прапором він станцював гопак. Сьогодні цей легендарний прапор буде піднято сьогодні на відкритті чемпіонату України з футболу.
Президент висловив переконання, що синьо-жовтий прапор знову замайорить там, де він має бути по праву.
“В усіх тимчасово окупованих містах і селах України. Окупованих – тимчасово. Замайорить – назавжди. У Мелітополі, над площею Перемоги. Там, де не може бути прапора тих, хто програє війну. Там буде синьо-жовтий. У Херсоні, над площею Свободи. Там не може бути прапора тих, хто не знає, що таке свобода. Там буде синьо-жовтий”, – сказав Володимир Зеленський.
Президент наголосив, що український стяг знову буде на Азовському проспекті в Бердянську, на Зеленій алеї в Скадовську, над АЕС в Енергодарі та над Каховською ГЕС, на Аджигольському маяку й на Савур-Могилі, на берегах Сіверського Дінця, Кальміуса, біля Олешківських пісків.
“Там не може бути прапора тих, хто вперше чує ці назви. Там буде синьо-жовтий. І в Криму. В Ялті, у Керчі, Джанкої, Сімферополі, на Ай-Петрі. Український і кримськотатарський прапори. І хоч би як хтось намагався перекрутити історію, саме ці кольори історично пов’язані з Кримом”, – наголосив Володимир Зеленський.
Нагадаємо, Кабінет Міністрів України 19 серпня затвердив план заходів з відзначення 31-ї річниці Незалежності України. Попри повномасштабну війну, на державному рівні у 2022 році відзначатимуть День Державного Прапора України та День Незалежності України.
Читайте: Микола Жирнов доручив заборонити проведення у Києві масових заходів 22-25 серпня
Фото: пресслужба ОП