Міністр оборони Олексій Резніков (на фото) підписав наказ, яким відтерміновано взяття жінок на військовий облік. Жінок на військовий облік почнуть ставити з 1 жовтня 2023 року. Наразі в Верховній Раді (ВР) опрацьовується законопроект, який передбачає, що постановка на військовий облік для жінок буде добровільною.
Про це KВ стало відомо з посту на сторінці в Facebook заступника міністра оборони Олексія Резнікова Ганни Маляр.
“Тепер вже офіційно. Жодних заборон на виїзд жінкам за кордон з 1 жовтня немає (…) Міноборони, в межах повноважень, підготувало наказ, яким вчергове відтермінувало строки взяття жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік ще на рік – до 1 жовтня 2023 року. Відповідний наказ вчора, 6 вересня, підписав міністр оборони Олексій Резніков”, – написала в себе на сторінці Маляр сьогодні.
Маляр нагадала, що норма про обов’язкову постановку жінок відповідних професій/спеціальностей на військовий облік регулюється законом.
“Наразі в парламенті на рівні профільного комітету Верховної Ради доопрацьовується проект Закону “Про внесення змін до статті 1 Закону України ”Про військовий обов’язок і військову службу”. Свої пропозиції, які серед іншого передбачають, що взяття на військовий облік жінок носить виключно добровільний характер, Міністерство оборони України раніше направило до Комітету”, – додає заступниця міністра оборони.
Нагадаємо, 5 вересня ц.р. Ганна Маляр в ефірі національного телемарафону запевнила, що в Україні не планують ставити на військовий облік всіх жінок і переконує, що постановка жінок на військовий облік буде добровільною.
Маляр наголошувала, що збройні сили потребують “невеликого переліку” спеціальностей, серед яких – медичні працівники, кухарі та фахівці в сфері радіотехніки.
Як інформувала KВ, паніше міністр оборони України Олексій Резніков назвав міфами та інформаційно-психологічними операціями ворога твердження про те, що подекуди мобілізованих без підготовки кидають у бій на передову. Роздачу повісток Резніков вважає наведенням ладу в центрах комплектації, а не безпосередньо мобілізацією чоловіків призовного віку, а роздачу повісток за якісь проступки – неприпустимою дискредитацією.
При цьому, повідомлялося про випадки роздачі повісток чоловікам просто на вулицях.
Нагадаємо, постановою Кабміну від 23 лютого 2022 року №154 безпосереднє керівництво територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки і контроль за їх діяльністю здійснюють відповідні оперативні командування, а загальне – Командування (Генеральний штаб) Сухопутних військ Збройних сил (командувач Олександр Сирський). В самом ж Генеральному штабі це питання курує начальник Генштабу Сергій Шаптала.
Читайте: Проблем з мобілізацією немає – міністр оборони Резніков
Фото: Укрінформ