Міністерство оборони України (МОУ) повернуло у державну власність незаконно відчужений приватними особами майновий комплекс площею приблизно 1700 кв. м. Він розташований на земельній ділянці площею понад 5 га в мальовничій місцевості на березі озера у Київській області.
Про це КВ дізналася з повідомлення МОУ 10 грудня 2024 року.
“Приватні особи, які мали адміністративний вплив, фінансові ресурси та депутатські повноваження, незаконно заволоділи ним у 2017 році та облаштували там центр відпочинку з вертолітним майданчиком і послугами організації полювання для заможних клієнтів”, – сказано в повідомленні.
Вказується, що такі випадки незаконного заволодіння державним майном — не поодинокі, адже після розпаду радянського союзу на території України залишилося багато мисливських і риболовецьких господарств, власником яких було визначено Міноборони.
«За останні три роки Міністерству оборони вдалося повернути 14 об’єктів загальною площею понад 6 500 квадратних метрів і 800 гектарів землі в різних областях України. Під час війни такі об’єкти мають критичне значення для обороноздатності країни: вони стають базою для розміщення військових, техніки, а також для створення центрів підготовки та реабілітації», – зазначив заступник міністра оборони України Дмитро Кліменков.
У релізі вказується, що на сьогодні здійснено державну реєстрацію майнових прав на повернуті об’єкти.
Як інформувала КВ, торік Спеціалізована прокуратура у сфері оборони домоглася у суді повернення державі двох гектарів земель оборони на Київщині. Вартість земельної ділянки, яку раніше Держгеокадастр незаконно передав у приватну власність, становить понад 11,5 млн гривень.
Тим часом у столичному господарському суді наразі вирішується доля ЖК “Stanford” на вул. Предславинській, 35. Ще у березні 2024-го Департамент земельних ресурсів КМДА подав позов щодо повернення до комунальної власності ділянки площею 1,36 га під цим комплексом. Свої вимоги чиновники пояснюють нецільовим використанням цієї землі – тобто, фактично йдеться про те, що АТ “Київський завод “Радар” (його власником є “Укроборонпром”), якому цю землю було де-юре відведено в 2012 році, ймовірно, незаконно “віддав” її під забудову компаніям із орбіти одіозного нардепа, обраного від забороненої судом “ОПЗЖ”, Дмитра Ісаєнка. Скандали навколо цієї забудови тривають вже не перший рік.
Фото: МОУ
Олексій Ігнатьєв