Міністерство розвитку громад та територій (Мінрегіон) заблокувало доступ громадськості до порталу Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва (ЄДЕССБ), хоча продовжує “зі скрипом” видавати дозвільні документи забудовникам в онлайн-режимі через ЄДЕССБ. Це викликає підозри в можливій корупції, яка породжується будь-якою закритістю. Тим більш, що особи в партії “Слуга народу”, відповідальні за розвиток будівельної галузі, не хочуть нічого коментувати.
Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці експерта з аналізу конфліктних забудов Георгія Могильного.
“Будівництво різноманітних ЖК в країні поновлюється, але звичайні громадяни навіть теоретично не мають можливості перевірити законність будівництва – доступ до публічного порталу заблокував Мінрегіон. Сама ЄДЕССБ працює, дозвільні документи видаються, але доступ до інформації мають лише забудовники та профільні чиновники.
То може міністр Олексій Чернишов (на фото в центрі, – KВ) або його профільна заступниця Наталія Козловська (на фото праворуч, – KВ), або головний будівельний реформатор (заступник голови комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудівництва, фронтвумен монобільшості в реформах будівельної галузі, – КВ) Олена Шуляк (на фото ліворуч, – KВ) можуть пояснити, чому закрили публічний портал, але залишили працювати онлайн саму ЄДЕССБ?”, – написав Георгій Могильний.
Він зазначив, що, якщо електронна система підключена до Інтернету, то блокування можливості лише перегляду інформації (публічний портал дозволяв лише перегляд, працюючи із власним дзеркалом бази даних ЄДЕССБ) жодним чином не направлене на захист самої ЄДЕССБ від незаконного втручання.
“То може портал заблокували, щоб сховати інформацію від росії? Також не підходить, бо занадто велика кількість чиновників має доступ і там ніякого режиму секретності немає… в ЄДЕССБ теоретично НЕМАЄ ніякої інформації, що становить державну таємницю”, – наголосив експерт, процитувавши закон “Про регулювання містобудівної діяльності” ( ч. 9 ст. 22-1, ч. 2 ст. 22-2, ч. 2 і 3 ст. 26-1).
“Інформації, що становить державну таємницю, там немає, але там просто море інформації про НЕзаконне будівництво і корупцію як вже ліквідованого ДАБІ, так і працюючих ДАБК при місцевому самоврядування, та, зрозуміло, наскрізь корумпованої Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) під керівництвом Семена Кривоноса, що тупо кришує НЕзаконне будівництво і обслуговує будівельну мафію під безпосереднім керівництвом Мінрегіону. Влада не хоче ніяких реформ і прозорості в державному управлінні, тому під прикриттям війни закрила доступ до ПУБЛІЧНОЇ інформації, що не становить інтерес для агресора, але заважає самій владі спокійно займатися корупцією в сфері будівництва під час війни, знищуючи тим самим Україну зсередини”, – наголосив Георгій Могильний.
В своємиу наступному дописі на Facebook-сторінці він навів скріни публічної переписки з Оленою Шуляк, яка не відповіла на жодне запитання, опустившись до звинувачень Георгія Могильного в тому, що він не в лавах ЗСУ. При цьому коментатори запиали у самої Шуляк: чому її чоловік досі не в лавах ЗСУ?
Джерела КВ на будівельному ринку анонімно підтвердили, що видача дозволів через ЄДЕССБ здійснюється – “зі скрипом, в особистому порядку та дуже довго”. Про вимагання хабарів та інші ймовірні корупційні вчинки чиновників забудовники нічого не сказали.
Нагадаємо, що після того, як Київщину та інші північні регіоні України було звільнено від російських окупантів, зокрема, в Мінрегіоні почались дивні рухи, які вказують на реанімацію корупційних схем в сфері відновлення житла та створення житла для внутрішньо переміщених осіб.
Читайте:
Урядовий корупційний схематоз для забудовників під виглядом “житла для переселенців”
Згодом секретар комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудівництва Дмитро Ісаєнко (обраний за списком ОПЗЖ) в статті для “Дзеркала тижня” розповів про поновлення будівництва житлових комплексів.
“Серед київських забудовників, які відновили роботи на більшості своїх об’єктів, у тому числі у нових комплексах, що стартували лише 2021-го, першою була компанія Perfect Group. За словами її керівництва, активні роботи ведуться в ЖК RIVERDALE, KYЇVPROECT і Standford, клубному будинку La Manche, частково відновлені — у ЖК “Новий Поділ”, Rybalsky та FRANKLIN, продовжується будівництво комплексу Terracotta”, – написав Дмитро Ісаєнко який також є одним з фактичних співвласників Perfect Group та одним з віце-президентів Конфедерації будівельників України.
Читайте:
Завдяки Держгеокадастру та Мінагрополитики: місцеві ради знову можуть дерибанити землі громад
Фото: колаж KВ