В уряді заявили, що реформа системи соціального страхування не передбачає змін, що стосуються груп інвалідності – вони залишаються, як і виплати людям з інвалідністю.
Про це КВ дізналася з повідомлення на Урядовому порталі.
“Міністерство соціальної політики готує до другого читання проект закону про реформування системи соціального страхування. (…) Законопроект був ухвалений у першому читанні. Звертаємо увагу, що залишається без змін:
- Статус інвалідності залишається;
- Всі групи інвалідності залишаються.
Для всіх осіб, які мають інвалідність, а також потерпілих від нещасного випадку зберігаються всі виплати на весь період встановленої інвалідності або ступеня втрати працездатності потерпілим”, – сказано в повідомленні.
При цьому, очікувані зміни будуть такими:
- максимальний розмір щомісячної страхової виплати (у разі нещасного випадку на виробництві збільшиться до 5-ти мінімальних заробітних плат – 40 тис. гривень (наразі максимальний розмір виплати – 32 тис. гривень);
- лікарняний оплачуватиметься до 14 місяців, адже важкі травми чи захворюваннях можуть потребувати більшого часу для лікування та відновлення людини.
Для людей з частковою працездатністю знімаються обмеження в три місяці у виплатах допомоги по безробіттю. Іноді пошук роботи, яка влаштовує людину, може зайняти більший час. Планується збільшити час, протягом якого держава фінансово підтримуватиме людину.
Крім цього, реформа змінює підхід до підтримки ветеранів, забезпечуючи їм допомогу на всіх етапах: під час лікування, після його завершення та у процесі пошуку роботи. Якщо зараз під час лікування після поранення військовий звільнився зі служби, він не отримує жодних виплат, якщо не працевлаштований, то згідно законопроекту отримуватиме лікарняний у розмірі 100% грошового забезпечення (без бойових доплат) на весь період лікування. А після лікування буде проводитись оцінка обмежень у сфері зайнятості, яка дозволяє автоматично призначити новий вид фінансової допомоги без перерви у виплатах. У разі повної втрати працездатності ветеран отримуватиме щомісячну виплату у розмірі 100% грошового забезпечення. Якщо ветеран може працювати, але його дохід зменшився, держава компенсуватиме різницю між попереднім і нинішнім доходом.
Як інформувала КВ, 19 грудня 2024 року Верховна Рада прийняла в другому читанні та в цілому проект закону, що ліквідовує з 1 січня 2025 року медико-соціальні експертні комісії (МСЕК). Замість них впроваджується створення експертних комісій у кластерних лікарнях. Ліквідації МСЕК передувало багато корупційних скандалів.
Читайте: Рада прийняла в цілому законопроєкт про ліквідацію МСЕК
Фото: ілюстративне, EnableMe
Олексій Ігнатьєв