Минулого року Київська митниця запобігла вивезенню з України 2,6 тисяч предметів, які є культурними цінностями (фото)

Минулого року Київська митниця запобігла вивезенню з України 2,6 тисяч предметів, які є культурними цінностями (фото)

Київською митницею за 2023 рік упереджено незаконне вивезення з України 2600 предметів, які є культурними цінностями. Серед них переважають предмети археології, зокрема наконечники для стріл та списів, предмети побуту, знаряддя праці, прикраси, а також старовинні монети, ікони тощо. Найдавніші знахідки експерти відносять до часів раннього девону (геологічний період палеозойської ери).


Про це KВ повідомила пресслужби Київської митниці.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як розповіли на Київській митниці, в усіх випадках спроб вивезення культурних цінностей громадяни пересилали предмети в міжнародних поштових та експрес-відправленнях. Найчастіше відправляли до США, Канади, Європи та Австралії.


По виявлених фактах до правоохоронних органів направлено 108 повідомлень про кримінальні правопорушення за статтею 201 Кримінального кодексу України.


Зазначається, що після відповідних рішень суду та по завершенні передбачених процедурних формальностей, Міністерство культури України та Київська митниця зможуть поповнити вилученими цінностями фонди вітчизняних музеїв та інших відповідних установ.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Пресслужба Київської митниці перерахувала деякі з минулорічних затримань:

  • палеонтологічні скарби – древні камені віком 407 мільйонів років з відбитками вимерлої панцирної риби часів раннього девону (геологічний період палеозойської ери) та панцир морського їжака Pygaster michelini, на якому оселилася Serpula sp. віком близько 161-165 млн років;
  • сотні археологічних знахідок (метальна зброя, знаряддя праці тощо) VIII ст до н.е. – ХІІІ ст н.е;
  • монети часів Римської імперії, Королівства Польського, Речі Посполитої, Великого Князівства Литовського, Прибалтійських володінь Швеції, Королівства Прусія;
  • ікони “Господь Вседержитель”, “Богоматір “Тихвинська” та “Богоматір Смоленська” ХІХ-ХХ ст., які належить до унікальної борисівської іконописної школи, названої на честь слободи Борисівка. Колись – крупного іконописного осередку на  українській Слобожанщині, а нині – історико-культурного явища.


Нагадаємо, нещодавно київські митники припинили кілька спроб пересилання порцелянових скульптур у міжнародних поштових відправленнях з Одеси до Казахстану. Скульптури мали явні ознаки старовини. Експертиза виявила, що у відправленнях була рідкісна скульптурна пластика фабрики шотландця Франца Гарднера, що функціонувала з 1766 року в російській імперії на московщині. Скульптурки мають культурну цінність, а загальна оцінна (не комерційна) вартість виробів становить 400 тис грн.


Читайте: Київські митники вилучили рідкісну гарднерівську порцеляну 19-20 століття (фото)

Фото: Київська митниця

КиївВлада

Автор:
Бровко Ігор
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
Що отримали кияни за понад тридцять років будівництва Подільського мостового переходу
09:00 Перший день зими в столиці ознаменувався запуском руху легкових авто одним з найвідоміших довгобудів столиці – Подільським мостовим переходом, який зʼєднав Поділ та…
Banner
QlU7mDx4