Голова Київської обласної ради Наталія Гунько та заступник голови КОР Тетяна Семенова провели зустріч із главою місії Люксембурзького Червоного Хреста в Україні Владимиром Петровим та координатором з реконструкції місії Сергієм Садавничим. Також до спілкування були запрошені генеральні директори КНП КОР “Київська обласна лікарня” Ігор Кучма та КНП КОР “Київський обласний фтизіопульмонологічний центр” Василь Кравченко.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужби КОР.
Представники благодійної організації розповіли про напрями своєї діяльності в Україні, зокрема, і в Київській області. Наразі на Київщині вони мають намір допомогти у відбудові та проведенні ремонтних робіт закладів медицини, освіти та соціальної сфери, що постраждали від російських обстрілів, забезпечити необхідним обладнанням, тощо. На сьогодні така співпраця здійснюється із сімома закладами, на потреби яких Люксембурзький Червоний Хрест запланував виділення допомоги у розмірі майже 47,5 мільйонів гривень.
Голова Київської обласної ради Наталія Гунько та заступник голови КОР Тетяна Семенова подякували Люксембурзькій стороні за підтримку та допомогу області і України в цілому, адже сьогодні вона надзвичайно важлива і потрібна.
У свою чергу, генеральний директор КНП КОР “Київська обласна лікарня” Ігор Кучма розповів про створення на базі його лікарні Центру реабілітації для поранених військових в умовах бойових дій. На сьогодні вже підібрана команда лікарів, які готові розпочати роботу. Але для того, щоб підписати відповідний пакет з НСЗУ і запустити процес надання професійної медичної допомоги у повному обсязі, вкрай необхідні спеціалізоване обладнання та меблі. А це різноманітні тренажери, функціональні ліжка, ортези, бруси реабілітаційні для ходьби, кабіна для підвісної терапії, крісла-туалети та крісла для душа та багато іншого.
Що ж стосується КНП КОР “Київський обласний фтизіопульмонологічний центр”, його очільник Василь Кравченко, повідомив, що лікарня постраждала від ракетного обстрілу та потребує перекриття даху. Крім того, необхідно замінити вікна, утеплити корпуси та провести чимало інших ремонтних робіт. Вкрай необхідно добудувати кабінет для встановлення апарату КТ-діагностики. Є потреба й у медобладнані, автомобілях для транспортування біоматеріалів із громад області та іншій допомозі.
Глава місії Люксембурзького Червоного Хреста в Україні Владимир Петров зазначив, що вони готові розпочати співпрацю з обома лікарнями та виділити близько 4 млн грн на кожну. Насамперед домовилися вже завтра відвідати обласний фтизіопульмонологічний центр, а слідом – Київську обласну лікарню.
Читайте: Облаштування укриття у Вишгородській центральній лікарні обійдеться майже у 14 млн гривень
Фото: КОР