Заступник міністра охорони здоровʼя – головний державний санітарний Ігор Кузін заявив, що, попри зростання захворюваності на COVID-19 протягом останнього місяця, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) не бачить підстав для запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів.
Про це, як передає КВ, повідомило видання “Укрінформ”.
“В Україні ми бачимо, що за останній місяць зросла кількість захворювань, українці стали хворіти у три рази більше, але по абсолютній кількості пацієнтів це відносно невеликі кількості, які зараз не дають підстав для запровадження обмежувальних заходів”, – зазначив він.
Як вказав Кузін, упродовж липня було зареєстровано більше 8 тисяч випадків COVID-19, у червні – більше 2 тисяч випадків.
“Ми це бачимо, але цей рівень не є достатнім або таким, який призводив би до введення якихось протиепідемічних заходів”, – додав Кузін.
Він зауважив, що рівень захворюваності по регіонах залежить від щільності населення, і столиця є лідером за цим показником, так само високі показники захворюваності у Львівський, Івано-Франківській областях.
Як додав головний держсанлікар, наразі в країні є в наявності понад 400 тисяч доз омікрон-специфічної вакцини проти коронавірусу. Також Україна співпрацює з механізмом COVAX.
“У межах цієї співпраці Україна має доступ до вакцини, вона поставляється нам на безкоштовній основі, відповідно до замовлення держави. У випадку, якщо ми будемо відчувати дефіцит або швидке використання вакцини, Україна може замовити додаткові партії у необхідній кількості. По суті, Україна має загальну заявку на понад 17 млн доз вакцини, це той ліміт, який ми можемо брати з цього фонду”, – сказав Кузін.
Читайте: У липні в Києві зареєстровано два випадки нового субваріанту коронавірусу «Omicron»
Фото: з відкритих джерел
КиївВладаВладислава Олійник