Кабінет міністрів постановив, що під час дії воєнного стану обов’язковій експертизі підлягають проекти будівництва об’єктів, що споруджуються за державний кошт і коштують понад 1 млн гривень. В мирний час такі експертизи обов’язкові при втричі меншій кошторисній вартості.
Про це KВ стало відомо із постанови №470 “Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи”, схваленої урядом Дениса Шмигаля на засіданні 19 квітня 2022 року.
Затверджений документ визначає, що під час дії воєнного стану обов’язковій експертизі підлягають проекти будівництва об’єктів, що споруджуються із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, а також кредитів, наданих під державні гарантії, якщо їх кошторисна вартість перевищує 1 млн гривень (поза воєнним станом такі експертизи обов’язкові при кошторисній вартості понад 300 тис. гривень).
Крім цього, доповнено Порядок затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи такою нормою:
“Під час дії воєнного стану розроблення проектів будівництва з капітального ремонту об’єктів (незалежно від класу наслідків (відповідальності), пошкоджених в результаті воєнних дій, допускається здійснювати у складі дефектного акта, у якому визначаються фізичні обсяги робіт, пояснювальної записки, в якій зазначаються умови виконання робіт, та кошторисної документації на підставі звіту за результатами обстеження, розробленого відповідно до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 257 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 33, ст. 1045)”.
“Зазначений звіт повинен містити висновок про технічний стан об’єкта, відомість пошкоджених (зруйнованих) конструкцій, інженерних систем (із зазначенням ступеня та обсягів пошкоджень, їх технічного стану), а також рекомендовані заходи з відновлення експлуатаційної придатності об’єкта”, – йдеться у документі.
При цьому, рішення щодо обсягу проектної документації буде прийматися головним архітектором проекту та/або головним інженером проекту за погодженням із замовником.
Як інформувала KВ, 19 квітня ц.р. Кабінет міністрів ухвалив низку постанов, що регулюють організацію робіт з відновлення чи демонтажу будівель і споруд, пошкоджених внаслідок збройної агресії рф. Уряд схвалив також зміни, які спрощують процедуру затвердження проектів будівництва.
Читайте: Уряд ухвалив порядок виконання невідкладних робіт з ліквідації наслідків збройної агресії рф
Фото: “Проект24”