На День вишиванки Укрпошта представила марки зі зразками харківської та кримськотатарської вишивки

На День вишиванки Укрпошта представила марки зі зразками харківської та кримськотатарської вишивки

В День вишиванки, 16 травня Укрпошта офіційно ввела в обіг дві нові поштові марки: із зображенням вишивки Харківської області із серії Українська вишивка – код нації, розпочатої у 2018 р., та із зразком кримськотатарської вишивки АР Крим.

Про це КВ стало відомо з пресрелізу “Укрпошти”.

“Зразки вишивки, зображені на марках, які Укрпошта презентує сьогодні, не є випадковими. Після початку російської агресії в Криму та на сході України, вишиванка стала також уособленням нескореності й спротиву. І саме тому на нових марках ви бачите зразки кримськотатарської вишивки та вишивки Харківщини. Зараз, коли ворог підступно обстрілює Харків, коли вже понад десять років окупований Крим, ми хочемо нагадати світові про те, що українці борються за свою землю, за свій народ та культуру,” – коментує Ігор Смілянський, генеральний директор Укрпошти.

Автономна Республіка Крим на поштовому випуску Кримськотатарська вишивка – код народу. Автономна Республіка Крим представлена жіночою головною шаллю «марама», середини ХІХ ст., яка виконана в традиційній техніці тамбурної вишивки Qasnaq (кримськотатарською «к’аснак») із використанням металізованих (золотих) і шовкових ниток по домотканому полотну. Орнаментика, колірні поєднання, технологічні прийоми відповідають принципам національного декоративно-прикладного мистецтва, що склалися з давніх часів.

За ескізи марок було використано зразки стародавніх вишиванок, наданих  Національним музеєм українського народного декоративного мистецтва. Харківщина представлена фрагментом вишивки жіночої сорочки ХІХ ст., на рукавах якої мальовниче зображення півників – символу сонця, світла, пробудження життя.

“Шанованим птахом в українців здавна є півень – символ сонця та вогню, вісник ранньої зорі, опікун господарства. Своїм голосінням, він немов пробуджує з нічного сну небесне світило та віщує світанок. За народними повір’я, крик півня відганяє та відлякує усе зле і лихе. Зображення півня на жіночій сорочці з Харківщини  грає роль оберега для жінки, як і вишитий декор на одязі взагалі несе навантаження естетичне і ритуальне. Крім того – крик півня –  це знак перемоги світла над темрявою, що набуває виняткового значення у наш час”, – розповіла Людмила Строкова, директора Національного музею українського народного декоративного мистецтва.

Тираж марки «Кримськотатарська вишивка. Qırımtatar nağışı» – 800 000 примірників. Номінал марки – U (відповідає тарифу на пересилання внутрішніх простих листів без оголошеної цінності масою до 50 грамів і поштових карток, еквівалент – 15,00 грн. Кількість марок в аркуші – 8+1 купон.

Тираж марки «Сорочка (фрагмент). Харківська обл.»  – 800 000 примірників.  Номінал марки – F (відповідає тарифу на пересилання внутрішніх реєстрованих листів без оголошеної цінності (рекомендованих) масою до 50 грамів і поштових карток, еквівалент – 30,00 грн.

Читайте: “Укрпошта” випустила нову марку «русскій воєнний флот – до дна!»

Фото: Укрпошта

КиївВлада

Оксана Олійникова

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
09:00 Столична міськрада погодила поновлення договору оренди ділянки на просп. Оболонському, на якій будується скандально відомий ЖК “Оболонський бриз”. Заявляється, що вирішення земельного питання…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
14:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери, для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 українські…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
09:00 В червні 2024 року загальна вартість публічних замовлень Яготина перевищила 3,5 млн гривень. Найбільша частка цих коштів – понад півмільйона гривень – була…
Banner
QlU7mDx4