За даними військових обладміністрацій, у звільнених від російських окупантів Київській, Чернігівській та Сумській областях пошкоджено та зруйновано понад сотню підприємств. І це враховуючи, що оцінка збитків ще триває. Лише на Київщині зруйновано повністю 28 підприємств та 42 пошкоджено частково.
Про це KВ дізналася із публікації журналу Forbes.
“У Київській області 28 підприємств знищено повністю, 42 – частково пошкоджені, каже каже голова гуманітарного напрямку обладміністрації Олексій Кулеба. Олексій Кулеба. Найбільші – заводи Coca-Cola та “Ветропак” – сплачували по 4–5 млн грн податків на місяць. Зруйновано Макарівський хлібозавод, кондитерську фабрику “Деліція”, – йдеться у публікації.
І як підтверджує Кулеба, наразі на Київщині є величезна потреба в людях адже половина населення виїхала, а повертатись до регіону поки що зарано.
Зокрема від бомбардувань постраждали інфраструктура та комунікації і деокуповані регіони вже одержали кошти на їхнє відновлення. І найбільшу суму, 400 млн гривень має Київська область.
“Зруйновано понад 2800 будівель, півтори сотні медичних та освітніх закладів, 37 мостів, тисячі кілометрів доріг. До кінця травня Кулеба обіцяє відновити електрику, газопостачання та звʼязок. Проте на розмінування територій, наприклад Поліської та Іванківської громад Київщини, за його словами, підуть роки”, – пише видання.
Зауважують і те, що є території, де вже активно триває процес відновлення. Наприклад, Яготинський маслозавод, як розповідає Кулеба, працював на 20–30% своєї потужності, але, завдяки замовленню місцевої влади, збільшив свій показник до 70–80%.
Нагадаємо, що у результаті російської збройної агресії зруйновано або частково пошкоджено низку обласних об’єктів комунальної інфраструктури в трьох районах Київщини. Найбільше руйнувань зазнали об’єкти теплового господарства КП “Києво-Святошинська тепломережа” Київоблради. Підприємство вже підраховує нанесені йому збитки.
Також серйозно постраждав за час воєнної агресії з боку російської федерації і ринок логістичної нерухомості України. Складські приміщення піддаються цілеспрямованим атакам, оскільки розцінюються агресором як стратегічні об’єкти, що забезпечують логістику, доставку продовольства та товарів першої необхідності. Лише в столичному регіоні знищено 21% від загального обсягу складських площ.
Читайте: Логістична галузь Київщини знищена майже на чверть (список зруйнованих об`єктів)
Фото: brovary.net.ua