На Київщині виявлено порушення у закупівлях укриттів для шкіл: збитки понад 20 млн гривень (фото)

На Київщині виявлено порушення у закупівлях укриттів для шкіл: збитки понад 20 млн гривень (фото)

У рамках розслідування закупівель захисних споруд для навчальних закладів виявлено, що компанії-постачальники у змові з посадовцями державної та місцевої влади встановлювали укриття, які не відповідають будівельним нормам. За висновками експертиз, це призвело до розкрадання понад 379 млн гривень, з яких понад 20 млн гривень — лише у Київській області. Низка укриттів не пройшли контрольні випробування, а тендерні угоди містили застарілі норми ДБН.

Про це КВ дізналася із повідомлення пресслужби Бюро економічної безпеки (БЕБ) України.

Слідством встановлено, що під час проведення закупівель швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту для навчальних закладів у 2023-2024 роках службовці компаній, що займаються їх виготовленням, за попередньою змовою з посадовими особами органів державної влади та місцевого самоврядування, здійснили постачання та монтаж укриттів цивільного захисту, які не відповідають вимогам ДБН В.2.2-5:2023 “Захисні споруди цивільного захисту”. Це підтверджується висновками судової будівельно-технічної та економічної експертиз, проведеними державними експертними установами. 

“В рамках будівельно – технічної експертизи здійснено огляд найпростіших укриттів цивільного захисту у Київській області, в ході якого встановлені порушення вимог ДБН й ДСТУ та невідповідність предмета закупівлі, що призвели до розкрадання бюджетних коштів асигнованих на виконання Державної програми по всій території України щодо забезпечення навчальних закладів укриттями цивільного захисту на суму 379 млн грн. По відповідним об’єктам лише у Київській області сума вже встановлених збитків становить понад 20 млн грн., де замовником виступали органи місцевого самоврядування”, – розповіли у пресслужбі.

Також, співробітники БЕБ з’ясували, що по укриттях цивільного захисту не проводились контрольні випробування, а існуючі висновки однієї з експертних установ ґрунтуються виключно на теоретичних дослідженнях. Крім того, в тендерній документації зазначені норми ДБН, що на дату укладання договорів були не чинними. 

“Детективи провели обшуки за місцем виробничих потужностей підприємства постачальника, місцем проживання службових осіб, в їх транспортних засобах та в навчальних закладах, які придбали укриття цивільного захисту. В результаті була вилучена документація по вже виконаним контрактам щодо постачання укриттів цивільного захисту в адресу закладів освіти, що є предметом досудового розслідування”, – зазначили у відомстві.

Читайте: Поліцейські Київщини повідомили про підозру підряднику, який привласнив 150 тисяч грн на ремонті укриття в дитсадочку

Фото: БЕБ 

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4