У Києві правоохоронці викрили 60-річного чоловіка, який шахрайським способом заволодів технічними приміщеннями будівлі Оболонського РАЦС. Спритник оформив право власності на них за своєю 74-річною тещею, а згодом “перекупив” у неї нерухоме майно.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.
“Оболонська окружна прокуратура Києва викрила та повідомила про підозру 60-річному мешканцю столиці за фактом шахрайського заволодіння технічними приміщеннями будівлі Оболонського РАЦС по проспекту Оболонському у Києві”, – повідомили в пресслужбі.
Досудовим розслідуванням було встановлено, що зловмисник для реалізації злочинного умислу використав підроблений технічний паспорт та довідку про показники цього об’єкту.
Далі все просто: користуючись довірою, похилим віком та правовою неосвіченістю своєї тещі, він залучив її для отримання у нотаріуса правоустановчих документів на вказаний об’єкт нерухомості. Надалі, на підставі підроблених документі, була здійснена державна реєстрація права власності на вказане майно за 74-річною пенсіонеркою. Наступним кроком була купівля приміщення у тещі.
У прокуратурі зауважили, що злочинною оборудкою шахрай завдав територіальній громаді Оболонського району Києва збитки у особливо великих розмірах.
За результатами розслідування зловмиснику повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст.190 КК України (заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах).
На даний час досудове розслідування триває. Проводяться ряд слідчих та розшукових дій для встановлення всіх обставин цього злочину.
Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
За позовом прокуратури судом скасовано державну реєстрацію права власності, визнано правочин недійсним та витребувано вказане майно на користь територіальної громади столиці.
Нагадаємо, у Києві викрили групу шахраїв, які організували схему присвоєння об’єктів нерухомості в столиці та області. Метою шахраїв ставали квартири осіб, які померли. Загалом учасники групи за участі адвокатів та нотаріусів заволоділи правом власності на 5 квартир.
Читайте: Кримінальне оцифровування: продовжується слідство щодо бюджетних розпилів у київському БТІ
Фото: Київська міська прокуратура