НАБУ та САП розшукують екснардепа Андрія Деркача

НАБУ та САП розшукують екснардепа Андрія Деркача

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) розшукують екснардепа Андрія Деркача (на фото), якого вважають завербованим російською розвідкою. Також Деркачу повідомило про підозру у державній зраді та незаконному збагаченні. 

Про це KВ стало відомо з повідомлень пресслужби САП та НАБУ. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Як зазначають в САП, заступником генерального прокурора – керівником САП повідомлено про підозру у державній зраді та незаконному збагаченні народному депутату України III-IX скликань.

“Зважаючи на те, що вказана особа переховується від слідства, про підозру йому повідомлено в порядку, визначеному КПК України”, – повідомляють в САП. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За даними розслідування встановлено, що народний депутат за період 2019-2022 рік одержав щонайменше 567 тис. доларів від правоохоронних та розвідувальних органів рф за підривну діяльність проти Україні, зокрема дискредитацію України на міжнародній арені, погіршення дипломатичних відносин зі Сполученими Штатами Америки, а також ускладнення інтеграції України до Європейського Союзу та НАТО.

Екснардепу інкриміновано вчинення злочинів, передбачених ч. 1 ст. 111 (Державна зрада), ст. 368-5 (Незаконне збагачення) КК України. Йому загрожує тюремне ув’язнення на строк від 10 до 15 років. 

В НАБУ повідомляють, що мова йде про екснардепа Андрія Деркача. 

“У 2019 році інформпростір заполонили “сенсаційні” повідомлення про нібито “тиск з боку посольства США на правоохоронні органи в Україні” та “корупцію у корпорації “Бурісма”. Озвучував їх український нардеп, але поцілити вони мали в тодішнього кандидата в президенти США Джо Байдена. За три роки потому НАБУ та САП встановлять російський слід у тій брудній кампанії. А ще, що нардеп “підзаробив” на цьому 567 тис. доларів. Відтепер цей нардеп підозрюваний. Проте, переховується від слідства, тож просимо всіх небайдужих громадян допомогти з його розшуком”, – заявляють в НАБУ. 

Нагадаємо, в січні 2021 року народні депутати Андрій Деркач та Олександр Дубінський, екснардеп Олександр Онищенко, а також колишній співробітник Генеральної прокуратури Костянтин Кулик були внесені в санкційні списки США. 

В серпні 2020 року РНБО прийняло рішення про введення персональних санкцій стосовно Анатолія та Ольги Шарій, Ігоря Гужви та Андрія Деркача.

Читайте: СНБО ввел санкции по отношению к Анатолию и Ольге Шарий, Игорю Гужве и нардепу Андрею Деркачу


Фото: Ліга.Досьє

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Реєстрація котів та обов'язкове тестування собак: на Хрещатику, 36 готують нові правила для власників тварин
Реєстрація котів та обов’язкове тестування собак: на Хрещатику, 36 готують нові правила для власників тварин
09:00 На Хрещатику, 36 готуються до затвердження нових Правил утримання та поводження з домашніми тваринами у Києві, які мають замінити діючі Правила, затверджені ще…
Спадщина під загрозою: чому в буферній зоні Києво-Печерської лаври дозволили будувати “житловий хмарочос”
Спадщина під загрозою: чому в буферній зоні Києво-Печерської лаври дозволили будувати “житловий хмарочос”
09:00 У столиці набирає обертів скандал навколо запланованого будівництва житлового комплексу на майже 0,38 га землі в буферній зоні об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО –…
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
09:00 У Києві триває оновлення кількох корпусів Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Упродовж 2025 року лікарня уклала із ТОВ «Інж-Строй Компані» дев’ять договорів…