Російські обстріли енергетичної інфраструктури змусили українців шукати нові рішення – зокрема, забудовники почали випробовувати нові технології опалення. Фахівці сфери вважають, що кількість енергетично заощадливих рішень зростатиме щороку.
Про це KВ стало відомо з інтерв’ю керуючого партнера групи компаній DIM Олександра Насіковського для NV.
“Енергетичний терор росіян і збитки, завдані нашій енергосистемі, стали драйверами для ринку. В перспективі наступних п’яти років частка енергоефективних рішень в ЖК України зростатиме. Це будуть абсолютно різні за вагою та значенням проєкти”, – розповів Насіковський.
Так, група компаній DIM вже має кейс проєктування будинків із використанням технології геотермальних насосів. За цією технологією, терморегуляція будинків здійснюватиметься за рахунок тепла землі – грунт охолоджуватиме влітку, й зігріватиме взимку. Така технологія знизить споживання ресрсів при комплексній забудові щонайменше на 45%.
“Зараз, за даними Міжнародного енергетичного агентства, теплові насоси задовольняють близько 10% глобальної потреби в опаленні будівель, але, я переконаний, що в найближчій перспективі ситуація змінюватиметься. Адже, план REPowerEU, де йдеться про подвоєння темпів використання теплонасосів, а в Україні, нагадаю, є “Концепція стратегії модернізації будівель до 2050 року”, в якій також вказаний курс на “використанням чистої енергії з місцевих відновлювальних джерел, скидного тепла, теплових насосів”, щоправда, для зон із низькою щільністю теплового навантаження (садибна забудова), а для багатоквартирної забудови пропонується підключення до ефективного центрального теплозабезпечення”, – додав девелопер.
Як раніше писала KВ, війна суттєво знизила економічну активність країни, відчув спад виробництва і ринок нерухомості. Про стан і перспективи ринку, зокрема, його показники, маркери, індекси, та, особливо, потенціал: чи очікувати на відновлення попиту та інвесторську активність – в інтерв’ю КиївВлада розповів співзасновник і керуючий партнер групи компаній DIM Олександр Насіковський. Спрогнозував він і майбутнє ринку, включаючи виклики, загрози та перспективи.
Читайте: Немає часу чекати на сприятливі умови – потрібно будувати вже сьогодні, – Олександр Насіковський
Фото: DIM