Очільник Київоблради виступив проти вилучення реверсної дотації з місцевих бюджетів столичного регіону

Очільник Київоблради виступив проти вилучення реверсної дотації з місцевих бюджетів столичного регіону

Очільник Київської обласної ради Ярослав Добрянський ініціює звернення до уряду і депутатів з метою скасувати у проєкті держбюджету на наступний рік вилучення реверсної дотації з місцевих бюджетів громад Київщини. За його словами, вилучення 2,2 млрд гривень, зокрема 501 млн з обласного бюджету та 1,7 млрд з бюджетів громад, послабить фінансову спроможність регіону. 

Про це КВ дізналася із повідомлення т.в.о. голови Київської обласної ради Ярослава Добрянського у Facebook.

Очільник Київоблради виступив проти вилучення реверсної дотації з місцевих бюджетів столичного регіону

“Незабаром Верховна Рада України розглядатиме проєкт бюджету на наступний рік, де уряд пропонує вилучити у місцевих бюджетів реверсну дотацію на загальну суму 12,9 млрд гривень. Вважаю, що такі дії можуть значно послабити фінансовий стан регіональних бюджетів, і Київська область — не стане винятком”, – йдеться у повідомленні.

За словами Добрянського, Кабмін планує вилучити реверсну дотацію як з обласного бюджету Київщини, так і з бюджетів 35 громад регіону, що загалом складає суттєву частину загального обсягу вилучень по країні, а саме – 2,2 млрд гривень.

“Зокрема, передбачається вилучення 501 млн гривень з обласного бюджету та ще 1,7 млрд гривень — з бюджетів громад області. Найбільше реверсної дотації сплачує Борщагівська сільська тергромада, що майже 200 млн гривень (199,8). По 179 млн гривень – Миронівська та Пристолична громади. 150 млн гривень та 156 млн гривень — Броварська та Вишнева громади, відповідно. Я розумію необхідність наповнення державного бюджету, але таке вилучення поставить під загрозу життєзабезпечення та функціонування міст, сіл і селищ нашого регіону”, – додав очільник КОР. 

Добрянський зауважив, що ці кошти мали піти  на сфери, які є важливими для підтримки життєдіяльності громад, особливо в період воєнного стану: медичні, освітні та культурні заклади, а також інші об’єкти соціальної інфраструктури.

“Втрата цих коштів може негативно вплинути на співфінансування таких важливих напрямків, як заходи з оборони регіону, підготовка критичної інфраструктури до зимового періоду, підтримка ВПО та інші необхідні витрати, які можуть бути повʼязані з постійними обстрілами ворогом Київщини. У таких умовах громадам Київщини буде значно важче створювати реабілітаційні центри для поранених, забезпечувати роботу пунктів незламності та інших викликів. Слід усвідомлювати, що рівень благополуччя та благоустрою Київщини може постраждати також”, – додав він.

За його словами, основна частина коштів місцевих бюджетів під час воєнного стану йде на оборону та потреби військових. Місцеві громади, попри обмежені ресурси, активно допомагають, забезпечуючи технікою та дронами. На державному рівні ці суми можуть здаватися незначними, але громади вже втратили значні ресурси через вилучення ПДФО та єдиного податку.

“Як представник обласного органу місцевого самоврядування ініціюю звернення до Кабінету Міністрів України, народних депутатів України, які в Парламенті представляють Київщину із закликом застосовувати однаковий підхід до цього питання для всіх місцевих бюджетів, включаючи обласні. Звертаюсь до всіх органів місцевого самоврядування області, депутатів всіх рівнів максимально долучитись до цієї ініціативи”, – резюмував Добрянський.

Нагадаємо, що Всеукраїнська Асоціація об’єднаних територіальних громад звернулася до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України з проханням зберегти фінансову підтримку місцевих бюджетів. Асоціація закликає не зменшувати надходження єдиного податку до громад, що спрямовується на їх потреби. 

“Правління неодноразово на всіх можливих майданчиках закликало урядовців та парламентарів не зменшувати фінансування, яке спрямовується до місцевих бюджетів. Поки тривала боротьба за 64% ПДФО у Бюджетних висновках Верховної Ради України до проєкту закону про Держбюджет України на 2025 рік з’явилася рекомендація, яка обурила всю спільноту місцевого самоврядування. Йде мова про зменшення частини єдиного податку по двох кодах (18050300, 18050500), який спрямовувався до місцевих бюджетів та належить до місцевих податків. А це вже власні надходження громад”, – зауважує Всеукраїнська Асоціація ОТГ. 

Очільник Київоблради виступив проти вилучення реверсної дотації з місцевих бюджетів столичного регіону

Правління Асоціації наголошує, що ця підтримка є критично важливою в умовах війни, адже забезпечення громад — це також підтримка військових і їхніх родин. Тож Асоціація просить переглянути проєкт бюджету №12000, залишивши громадам повноцінний фінансовий ресурс, необхідний для соціальної підтримки та оборони, і скоротити державні видатки на менш пріоритетні напрямки.

Читайте: Очільник Київоблради Добрянський задекларував 5 млн гривень сімейних статків

Фото: tvijromaniv.in.ua

КиївВлада

Інна Міхно

Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
“Рибне місце”: прокуратура намагається забрати в оточення Івахіва-Пилипишина 7,8 га столичного лісу
09:00 Наразі в судах вирішується доля 7,8 га лісу в заказнику “Дарничанка” – біля колишнього хутору Рибного в Дніпровському районі Києва. Столична прокуратура вимагає…
Banner
QlU7mDx4