Очільник Мінкульту каже, що не винен у зносі садиби Зеленських

Очільник Мінкульту каже, що не винен у зносі садиби Зеленських

Виконувач обов’язків міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв заявив, що будівля на вул. Кониського, 22 (колишня Тургенєвська) не була внесена до Державного реєстру об’єктів культурної спадщини, оскільки Київська міська державна адміністрація (КМДА) не надала необхідної для внесення до переліку облікової документації.

Про це, як передає КВ, йдеться у повідомленні самого Ростислава Карандєєва.

“Щодо Будинку Євменія Зеленського. Він не внесений до Державного реєстру нерухомих пам’яток лише з однієї причини. КМДА за весь час не змогла підготувати та надати необхідну для внесення будівлі до Переліку об’єктів культурної спадщини облікову документацію”, – наголосив Ростислав Карандєєв.

За словами Карандєєва, з відповідним листом від 18 липня 2024 року до Міністерства культури та інформаційної політики (МКІП) звернулася ГО “Спадщина Київ”, проте цього ж дня забудовник майже повністю зруйнував історично значущу будівлю.

Карандєєв запевнив, що МКІП все одно невідкладно розгляне подану облікову документацію на засіданні Експертної комісії з питань обліку об’єктів культурної спадщини.

Також, він додав, що більшість поданих КМДА до МКІП документів містили численні грубі помилки. 

“Це, зокрема, об’єкти із символікою комуністичного тоталітарного режиму. Також у переліку обʼєктів поданих КМДА на внесення до Реєстру опинилися вже занесені раніше. Наприклад Ансамбль Софії Київської. Але особливо дивним було побачити серед пропозицій обʼєкти, які раніше було визнано такими, що не підлягають занесенню до Реєстру”, – зазначив в.о. міністра культури.

Крім того, він підкреслив, що у переліку від КМДА до МКІП надійшло лише 817, а не 1500 культурних об’єктів за два роки.

Крім того, у відповідь на допис Київського міського голови Ростислав Карандєєв звинуватив міську владу Києва у гальмуванні процесу надання пам’яткоохоронного статусу садибі “Будинок житловий Барбашів” на вул. Обсерваторна, 6.

“Це загрожує втратою чергової історичної будівлі в Києві. МКІП, як і активний громадський сектор, зацікавлений у збереженні культурної спадщини Києва і діє виключно відповідно до чинного законодавчого. Чого очікуємо і від столичної влади”, – наголосив він.

Як інформувала КВ, 19 липня у Києві знесли історичну будівлю кінця ХІХ століття на вулиці Кониського, відому як “садиба Зеленського”. На цьому місці планується зведення  ЖК “Тургенєф” забудовники якого входять до кола інтересів Миколи Негрича та Михайла Голиці.

Читайте: У Києві під зведення ЖК “Тургєнєф” знесли історичну будівлю XIX століття

Руйнування садиби збурило містян, вони викликали поліцію. Поліцейські вилучили будівельну техніку та розпочали кримінальне провадження. У КМДА заявили, що знесення історичної будівлі відбулося несанкціоновано.

Читайте: Знесення садиби Зеленських: прокуратура розпочала ще два кримінальних провадження

Не обійшла увагою подію і нардепка Мар’яна Безугла, звинувативши Віталія Кличка у бездіяльності. Безугла зауважила, що мер міста мав можливість відреагувати негайно та зупинити руйнацію, адже в сучасному світі інформація поширюється миттєво.

Читайте: Безугла звинуватила Кличка у бездіяльності

Віталій Кличко на свій захист заявив, що вважає знесення садиби Зеленських цинічною провокацією.

Читайте: Кличко обурився через звинувачення в руйнуванні садиби Зеленських

Читайте також: Про знесення садиби Малініна

Фото: колаж КВ

КиївВлада

Владислава Олійник

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
Оцифрування та електронні замки: у Києві визначились з управлінням комунальною власністю до кінця 2027 року
09:00 Нещодавно столична міськрада ухвалила програму управління об’єктами комунальної власності, розраховану на період 2025-2027 років. Усього на її реалізацію планується витратити 251,3 млн гривень,…
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
Справи насущні: скільки та на що у листопаді 2024-го витрачала Баришівка
09:00 В листопаді бюджетні замовники селища Баришівка на Броварщині уклали договорів на кругленьку суму – понад 26 млн гривень. Найбільше грошей спрямували на облаштування…
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
Бюджет Києва-2025: на що чиновники планують витратити 90 млрд гривень
09:00 Столична влада ухвалила бюджет Києва на 2025 рік та внесла зміни до Програми економічного та соціального розвитку (ПЕСР) в частині видатків на наступний…
Banner
QlU7mDx4