Про знесення садиби Малініна

Олександр Дядюк
Олександр Дядюк

Голова правління ГО “Кияни об’єднуємось”

Вставлю і свої 5 копійок щодо знесення садиби Малініна, або-як працює механізм безкарного знищення пам’яток у Києві.

Вчора молодь (ну молодці не очікував) привели масштабні збори біля будівлі КМДА на знак протесту проти знесення садиби Малініна.

Молодь вимагала – покарати, відновити, скасувати!

Все правильно, проте, навіть якщо вдасться щось домогтись по окремій садибі Малініна – це не врятує сотні, а може й тисячі історичних будівель Києва, які б мали бути захищені – мати пам’ятко-охоронний статус, але не мають, а тому МОЖУТЬ в будь який момент і наголошую як юрист – АБСОЛЮТНО БЕЗКАРНО – ЗНИЩЕНІ.

Я завше повторяю (як ото Карфаген має бути зруйнований), що в Києві, як і в Україні в цілому, окрім війни є лише одна єдина проблема – КОРУПЦІЯ!

І якщо окремі чиновники ще чогось бояться, приймаючи індивідуальні рішення то чиновники, депутати чи «митці» (як сказав би Подревлянський) гуртом, у  складі якогось колегіального органу – взагалі ні за що не відповідають і можуть приймати самі абсурдні і незаконні рішення, чудово знаючи, що жодної відповідальності за це не понесуть.

І саме на використанні таких «органів колективної безвідповідальності» в Києві і побудовані самі наглі і безпардонні схеми беззаконь (активно цю схему почали застосовувати ще в часи Черновецького)

Є такі органи «колективної безвідповідальності і при Департаменті охорони культурної спадщини КМДА, називаються:

1) Київський науково-методичний центр по охороні, реставрації та використанню пам’яток історії, культури і заповідних територій, який уже давно нічого не реставрує і не захищає, а переважно торгує «правильними» висновками на замовлення забудовників і навіть не відповідає на інформаційні запити – тіпо ми не орган влади, а комерційна організація – тому ми тут обслужили у разних позах забудовника, розробили проект, але ми вам його не покажемо – бо ми приватна (по факту) комерційна організація по зароблянню бабла.

2) І другий (ще хитріший орган) – Консультативна рада при Департаменті охорони культурної спадщини – і саме через цей орган чиновники Департаменту охорони культурної спадщини КМДА знімають із себе відповідальність за дерибан тієї ж самої культурної спадщини.

.

Як це працює (на прикладі тієї ж садиби Малініна)?

Рішення про занесення чи НЕ занесення історичної будівлі – до переліку об’єктів культурної спадщини, Департамент охорони культурної спадщини приймає на підставі висновків якраз цієї «Консультативної ради», в складі якої багато (занадто багато) «митців», серце яких регулярно проймається співчуттям до мук і тягот забудовників. Тому ці «митці» регулярно приймають рішення в інтересах забудовників.

На засіданні цієї прости господи «Ради» ці «митці» одразу хотіли прийняти рішення про те, що садиба Малініна не являється цінною і не підлягає занесенню до переліку Об’єктів культурної спадщини», але так як на це таємне засідання прийшло занадто багато громадськості, яка почала обурюватись хитрі «митці», зробили хід конем – вирішили звернутись до Інституту національної пам’ятки – а чи не являється давно померлий професор Малінін агентом кремля?

І таким чином – дати забудовнику час – щоб встигнути знести садибу.

І хоча Інститут національної пам’яті і дав висновки, що Малінін не комуняка і не підпадає під закон про дерусифікацію,  тому будівлі можна надавати пам’ятко охоронний статус – піть боржомі уже було пізно – забудовник зніс садибу Малініна і, скоріш за все – безкарно, бо дякуючи «митцям» будівля не набула пам’ятко-охоронного статусу. А тому в юридичному сенсі, власник просто зніс стару будівлю – яка була його ж власністю.

Так, на будівлю було накладено арешт, але так як знесенням матеріальні збитки нанесені самому ж власнику ж (а він не буде скаржитись) то, скоріш за все, забудовник відбудеться якимось штрафом і на цьому усе.

А всі кримінальні справи насправді порушені виключно для одного – випустити пар, заспокоїти людей, а через певний час ВСІ ці кримінальні справи будуть тихенько закриті. Як вони тихенько закриті по інших подібних резонансних знесеннях історичних будівель

А прости Господи «Консультативна рада» при ДОКСІ – і далі буде розпродувати права на знищення нашої історії.

Тим паче, що хоча її робота начебто і має бути публічною, але ви ніде не найдете ні інтернет сторінки цієї «Консультативної Ради».

Тобто – це цілком таємна «Рада», завданням якої є – обслуговування корупційних інтересів Кличка і його партнерів забудовників.

Немає про неї жодної інформації на інтернет сторінці Департаменту охорони культурної спадщини КМДА – бо на відміну від інших департаментів, Департамент культ спадщини КМДА інтернет сторінки взагалі немає (вона була – але тю-тю).

Уявляєте – такий суспільно важливий департамент, як Департамент охорони культурної спадщини, не має навіть власної інтернет сторінки, лише сторінку у фейсбуці на якій Департамент зараз проливає гіркі крокодилячі сльози – «ай я яй, ой йо йой, гвалт, каравул, а як же негодяй забудовник зніс садибу, горє то какоє». При цьому – садибу місто втратило саме по вині департаменту і продажних «митців» із таємної «Консультативної ради».

Тому, на мою думку, якщо наша молодь хоче захистити не якусь одну пам’ятку, а змінити ситуацію системно – то треба йти  і вимагати від Кличка – розігнати к чортям собачим «митців» і сформувати новий склад цієї Ради – переважно з молодих істориків, вчених, яким небайдужа історична пам’ять нашого древнього Києва. Департамент охорони культурної спадщини КМДА Київська міська рада

Читайте також:

У Києві під зведення ЖК “Тургєнєф” знесли історичну будівлю XIX століття

Знесення садиби Зеленських: прокуратура розпочала ще два кримінальних провадження

Безугла звинуватила Кличка у бездіяльності

КиївВлада

 

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Спадщина під загрозою: чому в буферній зоні Києво-Печерської лаври дозволили будувати “житловий хмарочос”
Спадщина під загрозою: чому в буферній зоні Києво-Печерської лаври дозволили будувати “житловий хмарочос”
09:00 У столиці набирає обертів скандал навколо запланованого будівництва житлового комплексу на майже 0,38 га землі в буферній зоні об’єкту всесвітньої спадщини ЮНЕСКО –…
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
Кожна десята гривня під питанням: на ремонтах дитячої лікарні в Києві можуть переплатити 48 млн грн
09:00 У Києві триває оновлення кількох корпусів Київської міської дитячої клінічної лікарні №1. Упродовж 2025 року лікарня уклала із ТОВ «Інж-Строй Компані» дев’ять договорів…
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
12,8 млрд гривень на метро і “Київтеплоенерго”: столична міськрада погодила отримання кредитів від ЄБРР і “Ощадбанку”
13:00 Столична міськрада погодила отримання найближчим часом відразу трьох кредитів на загальну суму понад 12,8 млрд гривень. В “Ощадбанку” планується взяти позику в розмірі…