Київська облдержадміністрація розробила проєкт обласного бюджету, який відповідає критеріям збалансованості та реалістичності в умовах негативного впливу карантинних заходів на економіку пристоличного регіону. Учора, 25 листопада, розпорядженням голови КОДА Василя Володіна документ було схвалено. Разом із відповідними матеріалами проєкт направлено на розгляд Київській обласній раді. Згідно з нормами Бюджетного кодексу України, подальша робота з проєктом обласного бюджету відбудеться в профільних комісіях Київської обласної ради.
Про це KV стало відомо з повідомлення пресслужби Київської облдержадміністрації (КОДА).
“Коронавірус продовжує вносити свої корективи у роботу всіх сфер. Тож нашим ключовим завданням залишається збалансований розвиток Київщини. Ця робота вимагає комплексного підходу, адже підтримувати потрібно паралельно різні галузі – і медичну, і спортивну, і освітню, і інфраструктурну. На це потрібні ресурси, тож під час розробки проєкту обласного бюджету всі ці моменти були враховані”, – акцентував Василь Володін.
Вперше проєкт обласного бюджету розроблений з урахуванням інструментів бюджетного планування на середньострокову перспективу, а саме відповідно до схваленого Прогнозу обласного бюджету Київської області на 2022-2024 рік, який складено на основі Бюджетної декларації на 2022-2024 роки, що сприятиме ефективному досягненню цілей державної політики.
Основні параметри проєкту обласного бюджету 2022 такі:
– фінансовий ресурс з урахуванням трансфертів з державного бюджету складає 5 417,9 млн гривень;
– видатки пропонується затвердити на рівні 5 417,9 млн гривень.;
– кредитування складає 2,0 млн гривень.
Загалом у співставних умовах дохідна та видаткова частини бюджету збільшені на 425 млн гривень, що на 8,5 % ніж цьогоріч.
Пріоритетом спрямування ресурсів бюджету є:
– на забезпечення якісного рівня освіти – 1 543,1 млн гривень;
– на фінансування системи охорони здоров’я – 627,1 млн гривень;
– на забезпечення ефективної роботи обласної системи соціального захисту та посилення гарантій соціального захисту населення – 582,0 млн гривень;
– на розвиток фізичної культури і спорту, культури та мистецтв – 230,0 млн гривень;
– на розвиток інфраструктури – 1 551,4 млн гривень, зокрема на фінансування будівництва та ремонту доріг – 1 114,9 млн гривень;
– трансферти з обласного бюджету місцевим бюджетам на здійснення соціальних видатків та розвиток інфраструктури – 453,6 млн гривень.
Читайте: На Київщині оновили стадіон, який останній раз ремонтувався 40 років тому
Фото: пресслужба КОДА