Вчора,10 березня, за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру колишньому директору з правових питань ДП “Антонов” та директору адвокатського об’єднання. Фігурантів підозрюють у розтраті та пособництві в розтраті понад 18 млн гривень коштів державного підприємства та складання завідомо неправдивих офіційних документів.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
“У межах слідства встановлено, що в липні 2018 року адвокатське об’єднання в рамках договору про надання юридичних послуг зобов’язалося надати послуги ДП “Антонов” по стягненню заборгованості з АТ “Брокбізнесбанк” за депозитним договором загальний обсяг якої складав понад 347 млн гривень”, – йдеться в повідомленні.
Надалі, у грудні 2018 року до ДП “Антонов” від АТ “Брокбізнесбанк” в якості часткового стягнення заборгованості було передано нежитлову будівлю в Києві вартістю понад 120 млн гривень.
Зазначається, що відповідно до договору винагорода адвокатів за надані юридичні послуги мала становили 5% від вартості вказаного переданого, проте не реалізованого майна. Проте, директор з правових питань ДП “Антонов”, погодив оплату наданих адвокатським об’єднанням послуг у завищеному розмірі – майже 10% від оціночної вартості будівлі, як зазначили прокурори, переплата становить 7 млн гривень.
У травні 2021 року нежитлову будівлю передали до сфери управління однієї з держустанов за ринковою вартістю понад 212 млн гривень. Натомість, на вказану суму списали боргові зобов’язання ДП “Антонов” перед державою.
У подальшому, ексдиректор безпідставно прийняв виконання юридичних послуг та надав дозвіл на додаткове перерахування грошових коштів держпідприємства юридичній фірмі. Кошти перерахували нібито за виконання договору про надання юридичних послуг при передачі до сфери управління однієї з державних установ зазначеної будівлі.
Це призвело до повторної розтрати матеріальних ресурсів ДП “Антонов” на суму понад 11 млн гривень.
“При цьому, адвокатське об’єднання до передачі будівлі від ДП “Антонов” до іншої державної установи та списання боргових зобов’язань ДП “Антонов” перед державою жодного відношення не мало, а вказане питання взагалі не охоплювалося договором про надання юридичних послуг. Злочинні дії осіб призвели до завдання держпідприємству понад 18 млн грн збитків”, – резюмували в прокуратурі.
Злочинні дії осіб призвели до завдання держпідприємству понад 18 млн гривень збитків. Оскільки місцеперебування зловмисників не вдалося встановити, підозри вони отримали заочно.
Нагадаємо, СБУ зібрала доказову базу на колишніх гендиректора ДП “Антонов”, його заступника та начальника підрозділу з авіабезпеки. Їх злочинні дії призвели до захоплення аеродрому, навколишніх населених пунктів і знищення літака АН-225 “Мрія”.
Читайте: Служба безпеки затримала ексдиректора ДП “Антонов” Бичкова, через дії якого знищили “Мрію”
Як інформувала KВ, 29 березня 2022 року. ДК “Укроборонпром” відсторонив Сергія Бичкова від виконання ним повноважень генерального директора ДП “Антонов”. Згодом СБУ повідомила про підозру колишньому директору ДП “Антонов” в незаконному переправленні осіб через державний кордон України.
Фото: відкриті джерела