Одному з керівників аналітичного центра “ТД Національної академії аграрних наук України” повідомлено про підозру у заволодінні 28,5 млн гривень

Одному з керівників аналітичного центра “ТД Національної академії аграрних наук України” повідомлено про підозру у заволодінні 28,5 млн гривень

Прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та детективи Національного антикорупційного бюро (НАБУ) повідомили про підозру одному з керівників НІАЦ “Торговий дім Національної академії аграрних наук України” (“ТД НААН”) та трьом його спільникам. Фігурантам інкримінують заволодіння понад 28,5 млн гривень коштів державного підприємства, що входило до структури академії.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“У межах досудового розслідування встановлено, що маючи значний досвід роботи у сфері торгівлі сільськогосподарською продукцією та широкі зв’язки в Академії, заступник директора НІАЦ “ТД НААН” у співучасті з іншими особами вирішив заволодіти грошовими коштами одного з державних підприємств, що входили до структури Академії”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Згідно розробленої схеми, службовці ДП “ДГ Ставидлянське” у 2021 році уклали договори на постачання пшениці та насіння соняшнику з наперед визначеним товариством, яке забезпечувало реалізацію сільськогосподарської продукції за заниженою вартістю. У свою чергу заступник директора центру взяв на себе обов’язки пошуку підприємств-покупців сільськогосподарської продукції, які купляли б продукцію вже за ринковими цінами. Також посадовець організував відкриття відповідних банківських рахунків та подальшого обготівковування отриманих коштів, їх розподілу між співучасниками.

Зазначається, що у підсумку реалізація цієї схеми завдала держпідприємству збитків на суму понад 28,5 млн гривень.

28 березня 2023 року заступнику директора Наукового інформаційно-аналітичного центру “Торговий дім Національної академії аграрних наук України” (НІАЦ “ТД НААН”), директору та головному бухгалтеру ДП “ДГ Ставидлянське”, а також директору приватного товариства повідомлено про підозру.

Дії заступника директора НІАЦ “ТД НААН”, якого слідство вважає організатором злочину, кваліфіковані за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України. Оскільки місце перебування особи не встановлено про підозру їй повідомили у порядку ст. 135, ст. 278 КПК України. Спільників затримано. Працівникам державного підприємства інкриміновано вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, директору ТОВ – ч. 2 ст. 27,  ч. 5 ст. 191 КК України.

За даними аналітичної системи Youcontrol, підприємство НІАЦ “ТД НААН” зареєстрована 21 вересня 2001 року за юридичною адресою: Україна, місто Київ, вул. Васильківська. Керівником організації є Пальчик Едуард Валерійович. 

Нагадаємо, НАБУ оголосило про викриття злочинної організації на чолі з колишнім головою Фонду державного майна України (ФДМУ). За даними НАБУ, впродовж 2019-2021 років учасники організації заволоділи понад півмільярдом гривень коштів Одеського припортового заводу та Об’єднаної гірничо-хімічної компанії.

Читайте: Сумнівні інвестиції та судові спори: чому НАБУ і САП зацікавилися забудовою Дмитра Ісаєнка

Фото: САП

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Рекомендуємо до перегляду
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
Свистунову дозволили терміново освоїти 141 млн гривень на темі Генплану Києва
09:00 Київрада внесла зміни до програми реалізації містобудівної політики на 2024-2025 роки, збільшивши її фінансування більше ніж удвічі – з 66,5 до 172 млн…
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
Війна та релокація: як фермери знаходять прихисток на Київщині та відновлюють агробізнес
12:00 Військові дії у багатьох регіонах країни змусили фермерів шукати більш безпечні місця для ведення бізнесу. Аграрні підприємства, що релокуються, стають прикладом адаптації в…
Banner
QlU7mDx4