Окупанти викрали та вивезли з України зернових і олійних культур на 613 мільйонів доларів. Загальні збитки у галузі сільського господарства оцінюються у 27,6 мільярда доларів.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні Центру досліджень продовольства та землекористування KSE Institute.
“Найбільша категорія – це непрямі втрати через морську блокаду українських портів, 11,9 мільярдів доларів та зниження виробництва, 9,6 млрд доларів. Серед збитків, які становлять 4,3 млрд доларів найбільшою категорією є збитки через незібрані озимі культури (1,4 млрд доларів) та знищена техніка (926 млн доларів)”, – йдеться в повідомленні.
Також експерт KSE Institute Роман Нейтер наголосив, що станом на зараз втрачено зерносховищ сукупною місткістю в 4 мільйони тонн. Ще частина — знаходяться в окупованих регіонах і до них немає повного доступу.
Керівниця KSE Агроцентру Марія Богонос наголосили що Україна ризикує втратити до 10% свого ВВП, якщо експорт зерна не буде відновлений до рівня 2021.
“Якщо зерно не експортуватиметься, ми побачимо серйозні зміни в структурі нашого агровиробництва та аграрного сектору загалом. Виробники переорієнтуються на інші культури. Виробництво соняшнику, пшениці, кукурудзи та ячменю впаде до задоволення лише внутрішнього попиту, в рази меншого за попит на світовому ринку, який український аграрний сектор задовольняв досі”, – резюмувала експертка.
Нагадаємо, аграрії Київської області розпочали збір зернових культур нового врожаю. Так, цьогоріч врожай ранніх зернових та зернобобових збиратимуть на площі 271,3 тисяч га.
Читайте: Збройні Сили допомагатимуть у експорті української агропродукції цивільними суднами, – ВМС ЗСУ
Фото: КОДА