На думку мецената, голови опікунської ради “Фонду добра та любові”, бізнесмена та голови експертної ради АТ “Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут “Енергопроект” Олександра Дубового (на фото) атомна енергія є одним із найбільш стійких та надійних джерел енергії. В умовах великих ризиків пошкодження теплових та гідроелектростанцій внаслідок російських обстрілів, саме АЕС можуть забезпечити безперебійне енергопостачання в країні.
Про це, як стало відомо KВ, йдеться в статті голови опікунської ради “Фонду добра та любові”, бізнесмена та голови експертної ради АТ “Київський науково-дослідний та проектно-конструкторський інститут “Енергопроект” Олександра Дубового для “Цензор” з посиланням на офіційний сайт бізнесмена.
“АЕС працюють цілодобово, сім днів на тиждень, незалежно від погодних умов. Ядерна енергетика має найвищий коефіцієнт потужності серед усіх інших джерел енергії (81,4%). Це означає, що атомні станції працюють на повну потужність і без простоїв більше 80 % часу протягом року”, – підкреслив Олександр Дубовой у своїй статті. “Робота атомних електростанцій практично не пов’язана із викидами СО2, що є вагомим внеском у вирішення проблеми зміни клімату”, – додав Олександр Дубовой.
На думку Дубового, атомна енергетика зараз має найбільш високу підтримку в світі за останнє десятиліття. Одночасно відбувається переосмислення ролі АЕС у наближенні низьковуглецевого майбутнього, а також загального вигляду АЕС. Так, низка провідних країн зараз працює над створенням першого невеликого модульного реактора. Біля тридцяти країн нарощують частку атомної енергії в енергетичному балансі країни, а ще стільки ж розглядають можливість побудови на своїй території перших АЕС. Незважаючи на деякі складнощі, саме за АЕС Олександр Дубовой бачить майбутнє.
“Тільки нарощування частки атомної енергії в енергетичному балансі України може забезпечити енергетичну незалежність України та впровадження нових проривних технологій”, – наголосив Олександр Дубовой.
Зазначимо, що Європейський Союз зарахував ядерне паливо до чистих джерел енергії. У результаті країнам ЄС було дозволено експлуатувати існуючі АЕС доти, доки вони забезпечують захоронення токсичних відходів без шкоди для довкілля.
Фото: сайт Олександра Дубового