Віряни закликають Офіс Президента виконати взяті на себе зобов’язання та передати костел св. Миколая його справжнім власникам – парафії. Також парафіяни закликали угорців допомогти у відновленні костелу напряму, а не через державні структури.
Про це, як стало відомо КВ, йдеться у заяві Римсько-католицької парафії Святого Миколая.
У релігійній громаді повідомили про заяву заступника керівника ОП Віктора Микити, про ймовірну участь Угорщини у реставрації костелу.
“Однак, жодних дій щодо співпраці з парафією храму в цьому питанні зроблено не було. Представники парафії, зокрема настоятель костелу отець Павло Вишковський, не були запрошені на обговорення щодо питань реставрації. Варто наголосити, що релігійна громада є єдиним користувачем цієї будівлі і самостійно за власні кошти здійснює першочергові роботи з порятунку будівлі”, — йдеться у заяві.
Парафія повідомила, що угорська делегація, яка попередньо домовлялася про зустріч із представниками громади у костелі, повідомила про її скасування через зміни в програмі візиту.
“Угорська сторона здивувалась про наявність спірних питань відносно костелу, які вирішуються наразі в законному порядку. А також з прикрістю дізналася, що костел досі не переданий релігійній громаді, і висловила готовність до співпраці у питанні його збереження”, – наголошує парафія.
Парафіяни вказують, що їм не дозволили самостійно замінити вибиті недавнім ракетним ударом шибки, а водночас влада нічого не робить.
“Дуже дивно виглядають такі заяви, після того, як громаді не надали можливості замінити вікна, які створюють небезпеку для киян. До кінця січня, міністерство обіцяло замінити вибиті шибки оскільки мали отримати кошти від UNESCO. Нічого зроблено не було”, – заявляють віряни.
«Держава, яка довела храм до руїни, не викликає довіри як партнер у його відбудові. Якщо угорці хочуть допомогти, нехай допомагають справжнім господарям храму – вірянам», – наголосили представники парафії.
Віряни закликають Офіс Президента України перейти від слів до реальних дій, виконати взяті на себе зобов’язання та передати костел св. Миколая його справжнім власникам – парафії.
Як повідомляли ЗМІ, заступник керівника Офісу президента Віктор Микита повідомив, що він разом із заступником міністра зовнішньої економіки та закордонних справ Угорщини, парламентським держсекретарем Левенте Модьором сьогодні відвідали костел Святого Миколая, який був пошкоджений ракетною атакою у грудні 2024 року.
“Запропонували угорським партнерам долучитися до фінансування робіт з відновлення важливого для країни, й столиці зокрема, обʼєкта історико-культурної спадщини. Водночас розглядаємо можливість подання спільної заявки на фінансування проєктів реставрації за кошти ЄС. Робочі групи обох сторін уже комунікують і розпочали формування дорожньої карти можливої участі угорських партнерів у реалізації проєкту відновлення костелу Святого Миколая”, – поінформував Микита.
Як інформувала КВ, костел св. Миколая все ще знаходиться у стадії відновлення після того як 3 вересня 2021 року в храмі сталася пожежа. Наприкінці січня 2022 року було завершено протиаварійні роботи в будівлі, кошти зібрали представники бізнесу та благодійники. Після пожежі Київсько-Житомирська дієцезія РКЦ в Україні закликала передати постраждалий костел в управління парафії. 1 червня 2022 року столичний костел святого Миколая мали передати у постійне користування громаді.
Читайте: Суд зобов’язав Мінкульт повернути костел Святого Миколая в Києві релігійній громаді
Передачі святині так і не відбулося. Згодом прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив,що Мінкульт вживатиме всіх заходів для передання костелу св. Миколая в Києві релігійній громаді Римсько-католицької церкви (РКЦ) до 1 травня 2024 року. Парафія очікувала передачі святині, але на жаль цього знову не сталось.
Читайте: Довгоочікуваної передачі не відбулося: у костелі святого Миколая відбулася Свята Літургія
3 вересня 2024 року, коли виповнилося три роки з пожежі у костелу св. Миколая, релігійна громада, нагадала, що обіцянки влади все ще лишились невиконаними.
Фото: Парафія костелу св. Миколая
КиївВладаОксана Олійникова