Перейменування вулиць у Києві створює складності лише для юридичних осіб

Перейменування вулиць у Києві створює складності лише для юридичних осіб

У разі перейменування вулиці, в киян немає потреби бігти до ЦНАПу, щоб зробити в паспорті відмітку про нову адресу, чи вносити зміни в документи, які засвідчують право власності на нерухомість. У той же час юридичні особи мають вносити відповідні зміни в свої установчі документи. Але не терміново. 

Про це KВ дізналася з повідомлення на офіційному порталі Києва.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Повідомляється, що у разі перейменування вулиці, документи змінювати не потрібно, адже нова назва не є зміною місця проживання. 

“Сьогодні чимало киян переймаються питанням, у скільки їм обійдеться зміна назв вулиць та що загалом робити в цій ситуації. Підкреслю – перейменування не створює жодних побутових проблем, ніхто не мусить одразу бігти до ЦНАПу, щоб зробити відмітку про нову адресу. Перереєстрація може відбуватися під час заміни паспорта, вклеювання нових фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли у особи виникає потреба”, – роз’яснив директор Департаменту суспільних комунікацій Київської міськдержадміністрації (КМДА) Роман Лелюк. 

В КМДА наголошують, що документи, які засвідчують право власності на нерухомість, лишаються також чинними у разі зміни назви вулиці, на якій вони розташовані. Такі документи змінюють лише за необхідності. Наприклад, для купівлі-продажу чи дарування нерухомості. 

“Таким чином, якщо власник захоче продати, подарувати або передати у спадок свою нерухомість, у документах, які будуть оформлюватися на нову особу, вже вкажуть нову назву. На вартості послуг нотаріуса це не позначатиметься”, – сказав Роман Лелюк. 

У той же час, як йдеться в повідомленні, юридичні особи мають вносити відповідні зміни в установчі документи. Відповідно до чинного законодавства, перейменування вулиці місцезнаходження юрособи є зміною місцезнаходження. Це передбачає необхідність внесення відповідних змін в установчі документи, змін до відомостей про фізичну особу-підприємця, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб, повідомлення банківських установ і контрагентів про зміну реквізитів у діючих договорах, виготовлення нової печатки, бланків тощо. Однак граничних термінів для цього немає, тому суб’єкт господарювання сам може вирішувати, коли необхідно провести реєстрацію змін.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нагадаємо, в Києві останні роки було перейменовано чимало вулиць у зв’язку з виконанням Київрадою Закону “про декомунізацію”. У зв’язку з початком війни росії проти України міська влада планує перейменувати ще 296 об’єктів.

Читайте: За перейменування близько 300 об’єктів у Києві надали голоси понад 6,5 млн українців

Фото: ukrinform.ua

Автор:
Олександр Красногородський
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
“Маневр на 3 млрд”: Київрада погодила збільшення статутного капіталу “Спецжитлофонду”
09:00 Столична міськрада вирішила поповнити статутний капітал КП “Спецжитлофонд” на 3 млрд гривень за рахунок бюджету Києва. Ці гроші мають піти на формування т.зв.…
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Banner
QlU7mDx4