До кінця збору підписів під петицією про передачу київського костелу святого Миколая релігійній громаді Римо-католицької церкви залишилось 15 днів. Документ майже зібрав необхідні 25 тисяч голосів.
Про це KВ стало відомо з тексту петиції №41/005649-23еп на сайті електронних петицій Кабінету Міністрів України.
Автор петиції – Людмила Филипович – відома релігієзнавиця, доктор філософських наук, професор Інституту філософії імені Г. С. Сковороди НАН України.
Вона наголошує, що костел святого Миколая – це єдина неоготична споруда столиці, творіння відомого архітектора Городецького. У радянські часи храм у католиків відібрали більшовики, а за незалежної України його так і не повернули власникам – релігійній громаді.
“Наразі стан будівлі погіршується. Після пожежі 2021 року аварійний стан загострився. Для врятування пам’ятки архітектури було укладено Меморандум (№ 7/27/21 від 05.11.2021) про співпрацю між релігійною громадою парафії святого Миколая й Міністерством культури та інформаційної політики України, відповідно до якого “сторони домовились, що Міністерство культури та інформаційної політики України сприятиме передачі у встановленому законодавству порядку у постійне користування Релігійної громади приміщення Костелу після завершення протиаварійних робіт, але в будь-якому разі не пізніше 01 червня 2022 року”, – йдеться у тексті петиції.
Однак умови Меморандуму не були дотримані, а строк дії Меморандуму сплив 5 листопада 2023 року.
Окрім того, не було виконане Міністерством культури та інформаційної політики і розпорядження Кабінету Міністрів від 16 вересня 2020 року № 1203-р., відповідно до якого будівлю костелу Святого Миколая мали передати в постійне безоплатне користування релігійній громаді.
Парафія Святого Миколая закликає всіх небайдужих долучитися до збору підписів за відновлення справедливості та збереження унікальної неоготичної будівлі, якій через занедбаність та аварійний стан загрожує повна руйнація.
Станом на 12 січня вдалося зібрати 24 тис.115 підписів з 25 тисяч необхідних. Підписатись під документом можна ще протягом 15 днів.
Як інформувала KВ, у вересні 2021 року столичним рятувальникам надійшло повідомлення про пожежу на вул. Великій Васильківській, 77, де знаходиться костел св. Миколи. Пожежа виникла в органному залі і поширилася на покрівлю. Рятувальники менш ніж за дві години ліквідували пожежу, коли, на щастя, обійшлося без постраждалих.
Пожежа фактично знищила орган, дуже сильно пошкодила задню частину храму та його внутрішнє оздоблення. 1 червня 2022 року, відповідно до Меморандуму між Міністерством культури та інформаційної політики та парафією, костел Св. Миколая мав бути переданий релігійній громаді, але досі цього не сталося. Тому віряни вимушені звертатися вже до Президента Володимира Зеленського.
Читайте: Після пожежі в київському костелі Св. Миколая за два роки державна влада не виконала жодної обіцянки
Нагадаємо, у жовтні 2023 року на сайті Кабінету Міністрів України почали збирати підписи під петицією за передачу київського храму святого Миколая релігійній громаді. Парафія закликає всіх небайдужих долучитися до збору підписів за відновлення справедливості та збереження унікальної неоготичної будівлі, якій через занедбаність та аварійний стан загрожує повна руйнація.
Читайте: На сайті Кабміну зявилася петиція з вимогою повернути громаді костел святого Миколая в Києві
Фото: з відкритих джерел