Колишній голова Державної служби спецзв’язку та захисту інформації Юрій Щиголь, народний депутат Андрій Одарченко та забудовник Сергій Копистира у п’ятницю, 24 листопада, вийшли із СІЗО. У всіх трьох випадках було внесено заставу, визначену судом.
Про це, як передає KВ, йдеться у повідомленні Центру протидії корупції (ЦПК).
“Нам невідомо, внесли вони заставу самостійно чи це зробили треті особи, але швидкість внесення багатомільйонних застав космічна”, – зауважили в ЦПК.
У Центрі нагадали, що Щиголя відправили під варту із заставою у 25 млн гривень, нардепа Одарченка – із заставою у 15 млн гривень, а забудовника Копистиру лише сьогодні зранку відправили у СІЗО із заставою у 100 млн гривень, “а вже до вечора гроші внесли”.
“Додамо, що прокурори САП просили значно більші суми для Щиголя (50 млн грн) та Копистири (199,9 млн грн). Цікаво, що на суді адвокат Копистири казав, що розмір застави, про який просила прокурор, є непомірним для його підзахисного. І просив призначити лише 214 тисяч гривень”, – зазначили в ЦПК.
Після виходу із СІЗО, усі підозрювані повинні будуть дотримуватися ряду обов’язків, зокрема утриматися від спілкування зі свідками чи іншими підозрюваними, здати паспорти для виїзду за кордон та носити електронний браслет.
Нагадаємо, 20 листопада НАБУ та САП повідомили про підозру у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн гривень голові Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), його заступнику та іншим службовим особам. Паралельно Кабмін звільнив очільника Держспецзв’язку та його заступника із займаних ними посад. 22 листопада суд арештував ексголову Держспецзв’язку Юрія Щиголя та 23 листопада відправив його під варту.
Читайте: ВАКС відправив на дві місяці у СІЗО ексочільника Держспецзв’язку Щиголя
Водночас, як інформувала KВ, 21 листопада стало відомо, що народний депутат, член комітету з питань антикорупційної політики пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури хабар у криптовалюті в еквіваленті 50 тис. доларів за сприяння в отриманні коштів з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт підконтрольного йому об’єкта інфраструктури. Інший депутат хотів підряди з відбудови інфраструктурних об’єктів на мільярд гривень. З публічних джерел відомо, що йдеться про “слугу народу” Андрія Одарченка та члена групи “За майбутнє” Сергія Лабазюка.
Також 21 листопада НАБУ та САП повідомили про підозру директорці державного підприємства (ДП) та власнику приватного товариства-забудовника, які намагалися дати хабар нерухомістю керівництву Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. За даними ЗМІ йшлося про забудовника “КСМ ГРУП”, власником якого є Сергій Копистира.
Читайте: Забудовник “Кришталевих джерел” і викопосодавиця з Мінвідновлення підозрюються у хабарі
Фото: відкриті джерела