Підрядник, який замість будувати метро на Виноградар, поклав гроші на депозит, має сплатити 139 млн гривень в бюджет Києва – Верховний Суд ухвалив остаточне рішення у справі.
Про це КВ дізналася з повідомлення Київської міської прокуратури.
“Верховний Суд поставив крапку у справі за позовом Київської міської прокуратури про стягнення понад 139 млн гривень з товариства, яке мало будувати метро з Сирця на Виноградар, однак замість цього поклало виділені гроші на депозит. Встановивши, що бюджетні гроші були розміщені на депозитних рахунках, столична прокуратура ще у 2021 році звернулась до суду з вимогою стягнути отримані відсотки в сумі понад 139 млн грн на користь столичної громади”, – сказано в повідомленні.
Справа розглядалась судами неодноразово, кажуть у прокуратурі: “У квітні та жовтні 2024 року Господарський суд Києва та Північний апеляційний господарський суд повністю задовольнили позов прокурора та ухвалили рішення стягнути з підрядної організації до бюджету столиці нараховані відсотки. Не погоджуючись із вказаними рішеннями судів, підрядник оскаржив їх до Верховного Суду, який відмовив в задоволенні касаційної скарги товариства та залишив в силі рішення судів попередніх інстанцій”.
Таким чином, висновують у релізі, “завдяки Київській міській прокуратурі до бюджету столиці має бути сплачено 139 млн гривень”.
Як інформувала КВ, столичні правоохоронці продовжують розслідувати, як АТ “Київметробуд” в 2018-2023 роках будувало і не побудувало метро на Виноградар. Так, в рамках як мінімум третього кримінального провадження Нацполіція вчергове встановила, що це акціонерне товариство не повернуло “Київському метрополітену” отримані 4 млрд гривень авансового платежу і вивело частину цих коштів в тіньовий сектор економіки. При цьому, слідчі висунули версію, що ці кошти можуть використовуватися для фінансування війни РФ проти України, адже, мовляв, колишній офіційний власник вказаної компанії, неназваний російський бізнесмен (вочевидь, йдеться про Сергія Кияшка), досі зберігається вплив на “Київметробуд”. Більше того – його начебто спеціально вивели з переліку акціонерів, щоб компанія напередодні Великої війни не потрапила в санкційні списки.
Читайте: 61 млн для “підземного картелю”: ще один підрядник “Київського метрополітену” опинився під слідством
Фото: Київська міська прокуратура
Олексій Ігнатьєв