Після пожежі в київському костелі Св. Миколая за два роки державна влада не виконала жодної обіцянки

Після пожежі в київському костелі Св. Миколая за два роки державна влада не виконала жодної обіцянки

Два роки тому, в ніч з 3 на 4 вересня 2021 року, в київському костелі Св. Миколая трапилась руйнівна пожежа, яка фактично знищила орган, дуже сильно пошкодила задню частину храму та його внутрішнє оздоблення. 1 червня 2022 року, відповідно до Меморандуму між Міністерством культури та інформаційної політики та парафією, костел Св. Миколая мав бути переданий релігійній громаді, але досі цього не сталося. Тому віряни вимушені звертатися вже до Президента Володимира Зеленського.


Про це KВ стало відомо, зокрема, з листа єпископа Віталій Кривицький, ординарія Київсько-Житомирського, до Президента України Володимира Зеленського.


Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“Звертаюся до Вас в цей драматичний час з питанням, яке по-перше, є на часі, а по-друге зовсім не є складним для виконання. Йому треба лише дати розвинутися, щоб була повернута справедливість для спільноти віруючих та для столичної громади, яка варта мати таку візитівку сакральної архітектури, а не аварійну споруду та пам’ятник тоталітарного безвиходу”, – написав ординарій Київсько-Житомирський Президенту України.

“Відсутність дієвого механізму для повернення культової будівлі вірянам можна розцінити як бездіяльність та байдужість окремих чиновників Міністерства культури та інформаційної політики до збереження костелу – унікальної національної пам’ятки архітектури. А нещодавно прийнятий закон щодо пам’яток архітектури прямо суперечить Закону про свободу совісті, ставлячи будівлю понад правами людини, а відновлення справедливості – лише у вибіркових царинах, відтак перекреслюючи нашу євроінтеграцію та беззаперечну декомунізацію української ментальності”, – наголосив єпископ Кривицький.

“Усильно прошу Вас, не політизувати питання повернення храму [Св.Миколая] парафіяльній спільноті. Церква – це не будь-яка будівля серед тисяч інших, і вона не може стати заручником політичних, хоч би як “на часі” питань. Храм не має бути повернутий тому чи іншому релігійному лідерові, іноземній державі, або національній меншині. Він має повернутися українцям. Костел має знову стати уповні парафіяльною святинею для римсько-католицької спільноти столиці, для киян та гостей міста, для чисельних гостей з-за кордону, які відвідують Україну та з огляду на своє віросповідання, шукають католицький храм, для зустрічі з Богом та спільнотою одновірців. Храм має бути повернутий парафії, щоб вона могла служити всім знедоленим та пораненим війною (і не лише на тілі). Цим парафіяльна спільнота займається від початку повномасштабної війни з особливим завзяттям”, – наголошує єпископ Віталій Кривицький у листі до Президента Володимира Зеленського.


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм


Нагадаємо, в ніч з 3 на 4 вересня 2021 року в київському костелі Св.Миколая сталася руйнівна пожежа. Причиною пожежі стало коротке замикання всередині дерев’яного органу. Вогонь пошкодив задню частину та внутрішнє оздоблення храму, знищив орган. 1 червня 2022 року, відповідно до Меморандуму підписаного між Міністерством культури та інформаційної політики та парафією, костел Св. Миколая, мав бути переданий релігійній громаді.


Однак цього так і не сталось, а в Мінкульті продовжують запевняти, що костел буде передано парафії до кінця 2023 року. Таким чином, чиновники та посадовці від культури, прикриваючись суто бюрократичними нормами, потурають подальшій руйнації храму, який, зокрема, є історичним пам’ятником.


Католицька громада продовжує наполягати на поверненні храму, автором якого є Владислав Городецький. Це справедливо та логічно, оскільки Україна пориває з радянським, більшовицьким і московсько-імперським минулим. Ба більше, Україна отримала зобов’язання здійснити реституцію колишнього церковного майна, закріпленого у п. XI висновку Парламентської асамблеї Ради Європи №190 (1995), про потребу “гарантувати релігійним інституціям, власність яких була націоналізована в минулому, реституцію цієї власності в належні строки або, якщо це неможливо, справедливу компенсацію”.


Читайте:

Настоятель храму-близнюка Св. Миколая у Відні обіцяє підтримку католикам у Києві

Настоятель костелу Св. Миколая отець Павло: “Ікона Божої Матері, якій 120 років, не постраждала під час пожежі, хоча з її зворотної сторони були залишки сплаву від металевих труб органу”

Фото: www.flickr.com/spoilt.exile

КиївВлада

Автор:
Антон Подлуцький
Рекомендуємо до перегляду
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
Справи насущні: скільки та на що у серпні 2024-го витрачала Згурівка
09:00 У серпні в Згурівці через Prozorro було зроблено замовлень на понад 11 млн гривень. Цей місяць відзначився укладенням двох “довгограючих” угод – на…
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
Кримінальний капремонт: Нацполіція розслідує “оновлення” столичного кінотеатру “Краків”
09:00 Правоохоронці вивчають факти можливих розтрати і привласнення бюджетних коштів при здійсненні капітального ремонту кінотеатру “Краків” у Дніпровському районі столиці. У Нацполіції зазначають, що…
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
З-під окупації – у нове життя: як фермер з Приазов’я відновив свою справу з вирощування часнику на Київщині
13:00 За даними ФАО, понад 150 тис. фермерів безпосередньо постраждали від війни та були змушені мігрувати. У складному становищі найбільше опинилися аграрії, які займалися…
Banner
QlU7mDx4