Сьогодні, 29 жовтня, в черговий раз працівники Головного управління Національної поліції України проводять обшуки в комунальній корпорації «Київавтодор». Слідчі дії здійснюють на підставі ухвали судді Голосіївського районного суду міста Києва в межах кримінального провадження щодо вартості робіт під час реконструкції Дегтярівського шляхопроводу.
Про це КВ стало відомо з повідомлення КМДА.
У КК «Київавтодор» наголошують, що наразі проводиться лише досудове розслідування з метою виявлення і фіксації ймовірних правопорушень.
Нагадаємо, у 2022–2023 роках на замовлення корпорації була розроблена проєктна документація на проведення реконструкції Дегтярівського шляхопроводу. Документація була затверджена в установленому порядку.
“Також усі тендерні процедури відбулися відповідно до законодавства, з дотриманням усіх необхідних процедур. Кошторисні виплати здійснювалися винятково за актами виконаних робіт і після підтвердження результатів експертиз. Крім того, акти виконаних робіт перед оплатою підряднику пройшли державну експертизу”, – наголошують у КМДА.
Весь комплекс робіт на шляхопроводі був завершений наприкінці травня. Зокрема, зʼїзди та заїзди, а проїзд автотранспорту та трамвая – наприкінці минулого року. Тобто обʼєкт повноцінно функціонує 5 місяців, однак оплата підряднику за виконані роботи на сьогодні становить 70% від фактично виконаних робіт.
У «Київавтодорі» зазначають, що оригінали документів, які підтверджують вищезазначену інформацію, були надані правоохоронним органам під час проведення попередніх слідчих дій.
КК “Київавтодор” заснована Київрадою у 2002 році. Генеральним директором корпорації з 5 липня 2022 року є Олександр Федоренко. Він же з 19 травня 2020 року очолював її на правах виконувача обов’язків керівника.
Раніше КВ повідомляла, що корпорація додала роботи правоохоронцям після масштабної реконструкції ще одного столичного шляхопроводу – Дегтярівського, який за 920 млн гривень виконувало ТОВ “Ростдорстрой” з оточення мера Одеси Геннадія Труханова. Слідчі столичної поліції попередньо встановили, що як мінімум 301,7 млн було перераховано на закупівлю різних матеріалів за завищеними цінами. Зокрема, за бетон, ймовірно, було переплачено близько 20%, а за арматурну сталь – 33-42%. За даними правоохоронців, частина отриманих з бюджету міста фінансових ресурсів також опинилася на рахунку фірм з ознаками фіктивності – задля подальшого переведення в готівку. При цьому, також з’ясувалося, що посадовці КК “Київавтодор” прямо “наказували” підряднику, у яких компаній має закуповуватися все необхідне для робіт.
Читайте: Нацполіція розслідує “бюджетні розпили” при реконструкції Дегтярівського шляхопроводу
Фото: відкриті джерела
КиївВладаОксана Олійникова