Попередні втрати від бездіяльності компетентних органів при нагляді за експортом зерна становлять мільярди гривень, – голова ТСК ВР

Попередні втрати від бездіяльності компетентних органів при нагляді за експортом зерна становлять мільярди гривень, - голова ТСК ВР

Голова Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради (ВР), яка розслідує можливу корупцію в економічному секторі, оприлюднив частину попереднього висновку ТСК щодо “чорного експорту” зерна. За даними Ярослава Железняка, податківці, митники та Бюро економічної безпеки (БЕБ) торік недоконтролювали “зерновий коридор” так, що це дало змогу ділкам незаконно збагатитися, а державний бюджет недоотримав щонайменше п’ять мільярдів гривень податків.

Про це KВ стало відомо з повідомлення народного депутата Ярослава Железняка (фракція “Голос” у ВР), який є головою ТСК ВР з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України посадовими особами Бюро економічної безпеки України, органів державної влади та інших державних органів, які здійснюють повноваження у сфері економічної безпеки, що могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

За словами Железняка, для запобігання фіктивного експорту між Державною податковою службою (ДПС), БЕБ та Митницею у вересні 2022 року був укладений спеціальний Протокол.

Він передбачав, що в разі наявності інформації про фіктивність компанії-експортера, такий експорт має зупинятися на перевірку. 

Але за виявленими ТСК фактами, з вересня 2022 було багато фактів випуску таких компаній без перевірки.

Железняк каже, що за даними ТСК, така різниця між компаніями, які випускали на експорт і тими, які зупиняли, “полягає у сплаті неправомірної грошової вигоди в розмірі від 1% експортної вартості, тобто хабаря”.

“Попередні втрати від такої бездіяльності держорганів до Бюджету становить від 5 млрд грн”, – стверджує народний депутат. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Нардеп пише, що “чорний експорт” зерна – це коли зерновий коридор використовується для того, щоб компанії з явною ознакою фіктивності експортували зерно, яке було куплено без будь-яких податків: “Зазвичай таке зерно:

  • або скуповувалося за готівку

  • або в “чорну” вирощується на землях держпідприємств

  • або ще гірше – вкрадене”.

В результаті цього держава не отримує як податки до експорту, так і повернення валютної виручки. 

Також операції з “чорним зерном” є одним з елементів фінансових потоків при виведенні грошей з України нелегального грального бізнесу, – каже Железняк. 

Про те, що Україну обкрадають на зерні двічі – деякі експортери продають зерно за безцінь, та ще й не повертають гроші в країну – нещодавно писало “Дзеркало тижня”.

Згадана ТСК ВР, що займається розслідуванням зловживань в економіці в умовах війни, була створена Радою у грудні 2022 року.

Читайте: Голова парламентської ТСК щодо БЕБ: Бюро завищує показники своєї роботи

Фото: Укрінформ

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Старт відбудови будинку №19 на Сальського: вартість, терміни та плями у досьє підрядника
Старт відбудови будинку №19 на Сальського: вартість, терміни та плями у досьє підрядника
09:00 КП “Житлоінвестбуд-УКБ” без конкурсу визначило підрядника для відбудови зруйнованого російським ракетним ударом будинку на вулиці Сальського, 19, під завалами якого загинуло 13 людей.…
Не вигнали, а сам пішов: Київрада підтримала припинення повноважень секретаря Володимира Бондаренка
Не вигнали, а сам пішов: Київрада підтримала припинення повноважень секретаря Володимира Бондаренка
14:21 Київрада підтримала дострокове припинення повноважень заступника міського голови Києва – секретаря міськради Володимира Бондаренка. Це було зроблено “демонстративно”: спочатку депутатський корпус не підтримав…
Бюджетна допомога забудовникам: КМДА судиться з Антимонопольним комітетом через берегоукріплення Русанівської протоки
Бюджетна допомога забудовникам: КМДА судиться з Антимонопольним комітетом через берегоукріплення Русанівської протоки
09:00 Київська міськдержадміністрація (КМДА) у судовому порядку намагається скасувати рішення АМКУ щодо порушення міською владою законодавства про захист економічної конкуренції. Так, “антимонопольники” дійшли висновку,…
Banner
QlU7mDx4