Посадовця держпідприємства викрили на організації фальшивого бронювання понад 450 військовозобов’язаних

Посадовця держпідприємства викрили на організації фальшивого бронювання понад 450 військовозобов’язаних

Правоохоронці повідомили про підозру у перешкоджанні діяльності ЗСУ колишньому інженеру держпідприємства. Посадовця викрили на фальшуванні наказів Мінекономіки про включення підприємств до переліку стратегічно важливих. Слідство встановило, що таким чином було незаконно заброньовано понад 450 військовозобов’язаних.

Про це як передає КВ, йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури та інформації ДБР.

За даними ДБР, займався незаконною діяльністю провідний інженер однієї з філій державного підприємства, що належить до критичної інфраструктури в енергетичній сфері.

“Зловмисник, маючи доступ до наказів Мінекономіки, відповідно до яких приймалися рішення щодо бронювання військовозобов’язаних, виготовляв липові витяги з відповідних наказів. До них він вносив недостовірні відомості, що ці громадяни нібито працюють на різних ДП критичної інфраструктури та підпадають під відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації строком на 6 місяців”, – йдеться в дописі Бюро.

Крім цього, він виготовляв підроблені документи щодо належності того чи іншого підприємства до категорії критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також щодо бронювання їх працівників.

Встановлено, що були підроблені документи стосовно працівників 12 підприємств, загалом щодо 454 громадян. Залежно від складності «послуга» коштувала від 200 до 2 тис. доларів.

За процесуального керівництва прокурорів Київської міської прокуратури колишньому працівнику держпідприємства повідомлено про підозру у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Санкція інкримінованої статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

У прокуратурі зауважили, що досудове розслідування триває, встановлюються інші особи, які могли отримати бронювання завдяки підробленим підозрюваним документам, а також можливі спільники підозрюваного.

Нагадаємо, ДБР викрило київського правоохоронця, який за 10 тис. доларів допомагав чоловікам призовного віку незаконно перетнути кордон з Європою. Підозрюваний знаходив клієнтів через соцмережі та організовував маршрут до угорського кордону, де призовників затримали прикордонники.

Читайте: У Києві затримали юриста ТЦК, котрий торгував відстрочками

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
Кримінальна справа і мораторій від Мінкульту: що буде з фундаментом Палацу Розумовського
09:00 У столиці тривають скандали навколо будівельних робіт на залишках фундаменту Палацу останнього гетьмана Кирила Розумовського. Так, у березні суд в рамках кримінальної справи…
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у квітні 2025-го витрачав Київ
09:00 Протягом квітня поточного року вартість всіх замовлень Києва перевищила 5,5 мільярда гривень. Другий місяць поспіль найбільше коштів столиця спрямовує на різноманітні ремонти та…
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
У Київській облраді зафіксували труднощі в отримані бізнесом “екологічних дозволів”
09:00 Департамент екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації (КОДА) у 2024 році значно збільшив кількість відмов в наданні дозволів на викиди забруднюючих речовин в…
Banner
QlU7mDx4