Посадовця держпідприємства викрили на організації фальшивого бронювання понад 450 військовозобов’язаних

Посадовця держпідприємства викрили на організації фальшивого бронювання понад 450 військовозобов’язаних

Правоохоронці повідомили про підозру у перешкоджанні діяльності ЗСУ колишньому інженеру держпідприємства. Посадовця викрили на фальшуванні наказів Мінекономіки про включення підприємств до переліку стратегічно важливих. Слідство встановило, що таким чином було незаконно заброньовано понад 450 військовозобов’язаних.

Про це як передає КВ, йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури та інформації ДБР.

За даними ДБР, займався незаконною діяльністю провідний інженер однієї з філій державного підприємства, що належить до критичної інфраструктури в енергетичній сфері.

“Зловмисник, маючи доступ до наказів Мінекономіки, відповідно до яких приймалися рішення щодо бронювання військовозобов’язаних, виготовляв липові витяги з відповідних наказів. До них він вносив недостовірні відомості, що ці громадяни нібито працюють на різних ДП критичної інфраструктури та підпадають під відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації строком на 6 місяців”, – йдеться в дописі Бюро.

Крім цього, він виготовляв підроблені документи щодо належності того чи іншого підприємства до категорії критично важливого для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також щодо бронювання їх працівників.

Встановлено, що були підроблені документи стосовно працівників 12 підприємств, загалом щодо 454 громадян. Залежно від складності «послуга» коштувала від 200 до 2 тис. доларів.

За процесуального керівництва прокурорів Київської міської прокуратури колишньому працівнику держпідприємства повідомлено про підозру у перешкоджанні діяльності Збройних Сил України (ч. 1 ст. 114-1 КК України).

Санкція інкримінованої статті передбачає до 8 років позбавлення волі.

У прокуратурі зауважили, що досудове розслідування триває, встановлюються інші особи, які могли отримати бронювання завдяки підробленим підозрюваним документам, а також можливі спільники підозрюваного.

Нагадаємо, ДБР викрило київського правоохоронця, який за 10 тис. доларів допомагав чоловікам призовного віку незаконно перетнути кордон з Європою. Підозрюваний знаходив клієнтів через соцмережі та організовував маршрут до угорського кордону, де призовників затримали прикордонники.

Читайте: У Києві затримали юриста ТЦК, котрий торгував відстрочками

Фото: Київська міська прокуратура

КиївВлада

Олександр Попов

Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
Друга спроба: метро на Виноградар за майже 14 млрд гривень домовились будувати до травня 2027 року
09:00 Днями перспектива завершення будівництва метро на Виноградар ще трішки віддалилася від мешканців цього житлового масиву, хоча їм і не звикати. КП “Київський метрополітен”…
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам'ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
“Башта на кону”: Київрада ризикує пам’ятником архітектури заради житлової багатоповерхівки
09:00 Столичні депутати погодили поновлення договору оренди земельної ділянки на вул. Старонаводницькій, 2-А, завдяки чому ТОВ “ЖК Старонаводницький” зможе будувати там 24-поверховий будинок з…
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
Київрада “зарезервувала” для підлеглих Непопа понад 13 млрд гривень на закупівлю “пільгового” житла
09:00 Столична міськрада затвердила цільову програму забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, на 2025-2027 роки. На її реалізацію передбачено більш ніж вдвічі…
Banner
QlU7mDx4