У 2022 році під час тимчасової окупації Київської області близько 140 автомобілів, які належали автосалонам столиці, були викрадені. Після зміни ідентифікаційних номерів кузова автомобілів їх реалізовували в Україні та за кордоном.
Про це, як стало відомо КВ, розповіли в Офісі Генпрокурора.
За даними слідства, схему переобладнання викрадених автомобілів налагодив мешканець Закарпатської області. Він залучив до протиправної діяльності кількох місцевих чоловіків та жінку, а також жителів Черкаської та Київської областей. Кожен з учасників оборудки відповідав за ввірений йому напрям – одні займались виготовленням підроблених документів, пошуком осіб з правом виїзду за кордон, а інші — транспортували авто до прикордонної області, після чого продавали автомобілі-«двійники».
“Переобладнання викрадених авто здійснювали на території Києва та області у гаражних приміщеннях. Там спільники перебивали номери кузовів та замінювали агрегати. Після цього автомобілі транспортували до Закарпаття і переганяли через кордон до країн Європейського Союзу, де довірені особи легалізували їх шляхом постановки на облік як нових транспортних засобів”, – йдеться у повідомленні.
У ході слідства встановлено, що сприяв формальному митному контролю при перетині кордону викрадених автомобілів інспектор одного з митних постів Закарпатської митниці. Під час його робочих змін підозрювані вивозили до Угорщини автомобілі з фіктивними номерними знаками, документами на них та оформленими міжнародними страховими полісами. Під час перетину кордону митник вносив до офіційних баз фіктивні дані автомобілів.
За такою схемою підозрювані розмитнили й реалізували більше десятка автомобілів.
Наразі за клопотаннями прокурора п’ятьом підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою. Одну особу оголошено у розшук, а ще один підозрюваний вже знаходиться під вартою в рамках раніше обраного запобіжного заходу.
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру 7 членам організованої групи за фактами приховування злочину, використання завідомо підробленого документа та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом (ч. 3 ст. 28, ч. 1 ст. 396, ч.3 ст. 28, ч. 4ст. 358, ч. 3 ст. 209 КК України).
Читайте: Власника вівчарки, яка покусала 25-річну дівчину, засуджено на 2 роки
Фото: Офіс Генпрокурора
КиївВладаГеннадій Олійников