Правоохоронці викрили групу шахраїв, які продавали неіснуючі автомобілі для ЗСУ (фото, відео)

Правоохоронці викрили групу шахраїв, які продавали неіснуючі автомобілі для ЗСУ (фото, відео)

Правоохоронці викрили 12 учасників міжрегіональної групи, які налагодили шахрайську схему продажу автівок на фронт. Організатори оборутки наразі відбувають покарання у виправній колонії на Житомирщині, звідки і дурили військових та волонтерів. Окрім них, до складу групи входило ще 6 осіб “з волі”, зокрема з Києва.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби ГУ Нацполіції України та інформації Офісу генерального прокурора.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зазначається, що учасники організованої групи ошукували українських військових та волонтерів, які зверталися до них для придбання автівок. А в подальшому заволодівали грошовими коштами.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зловмисники розміщували в соціальній мережі оголошення про продаж автомобілів і навіть обіцяли доставити їх на фронт. По телефону розповідали вигадані історії про те, що їхні родичі також воюють, вони хочуть допомогти воїнам і готові особисто доставити автомобіль до лінії фронту. Фігуранти обіцяли продати авто за цінами, нижчими за ринкові, а також завдяки “легендам” легко входили в довіру до потенційних покупців.

Зокрема один із ошуканих, поранений військовий ЗСУ, перебуваючи у шпиталі, разом із побратимами хотів придбати для свого підрозділу автомобіль Volkswagen Transporter за 120 тис. гривень. Через те, що “продавець” зробив знижку до 100 тис. гривень і сам зголосився доставити автомобіль на передову, чоловік довірився йому та перерахував впродовж двох тижнів всю суму, але автівки так і не отримав.

Як зауважили правоохоронці, шахраї, як тільки отримували гроші, переставали виходити на звʼязок і зникали.

Кошти на відкриті карткові рахунки отримували посередники з “волі”, зокрема у Києві, Черкаській, Житомирській та Хмельницькій областях. Частину суми вони залишили собі, решту пересилали організаторам.

“На сьогодні встановлено 22 потерпілих, у тому числі військових та волонтерів. Водночас отримані в ході слідства дані свідчать, що їх кількість значно більша”, – повідомили в Нацполіції.

За результатами проведених слідчих дій організаторам та активним учасникам угруповання уже оголошено про підозру за ч. 4 і ч. 5 ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 12-ти років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, правоохоронці викрили зловмисників, які в інтернеті пропонували доставку автомобілів та продаж квадрокоптерів для потреб ЗСУ. Отримавши передплату за “замовлення”, яке начебто мало доставлятися з-за кордону, зловмисники зникали. У такий спосіб вони привласнили гроші волонтерів та військовослужбовців на суму понад 20 млн гривень.

Читайте: Столичні правоохоронці разом з чеськими колегами затримали учасників ОПГ, які ошукали громадян ЄС на мільйони гривень (відео)

Фото: ГУ Нацполіції України

КиївВлада

Автор:
Олександр Попов
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Порушення на 348 млн гривень: аудитори КМДА відзвітували про перевірки у 2024 році
Порушення на 348 млн гривень: аудитори КМДА відзвітували про перевірки у 2024 році
09:00 У 2024 році “муніципальні” аудитори здійснили 81 перевірку фінансово-господарської діяльності столичних КП, структурних підрозділів КМДА і РДА і зафіксували при цьому факти порушень…
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
Не пройшло і три роки: в Ірпені майже 100 млн гривень почали відновлювати будинок на вулиці Миру
13:00 Місто Ірпінь, яке стало одним із символів стійкості під час окупації Київщини, досі відновлює зруйновані оселі містян. Одним з показових прикладів відновлення є…
Мільйони на папери: як "Київавтодор" переписує свої кошториси
Мільйони на папери: як “Київавтодор” переписує свої кошториси
09:00 Ремонту кожної столичної дороги передує масштабна підготовка у вигляді розробки проєктно-кошторисної документації, яка влітає в добрячу копійку, однак далеко не всі ремонти розпочинають…
Banner
QlU7mDx4