Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що новий навчальний рік розпочнеться здебільшого у звичайному (“офлайн”) форматі, але де того потребуватиме безпека дітей та вчителів – місцева влада матиме можливість самостійно дозволити дистанційний освітній процес (“онлайн”).
Про це KВ дізналася зі вступної промови Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля при відкритті засідання уряду 11 серпня 2023 року.
“Менше місяця залишилося до початку навчального року. У зв’язку з цим є три ключові виклики.
Перший виклик – це безпека. Життя та здоров’я дітей на першому місці”, – заявив Прем’єр-міністр.
Денис Шмигаль наголосив: “100% закладів освіти повинні бути з укриттями” (йдеться про “надійні укриття в підвалах, наземні конструкції поруч зі школою чи дитсадком, підземні монолітні укриття з високим рівнем захисту”).
За словами очільника Кабінету міністрів, наразі 68% освітніх закладів мають укриття різного типу, що дозволяє розмістити там 4,7 млн учнів та вчителів (“Але цього недостатньо. Місцева влада повинна діяти активніше”).
Прем’єр сказав, що зважаючи на моніторинг безпекової ситуації залежно від рівня загроз ухвалюватимуть рішення про формат навчання: очний, онлайн чи змішаний: “Там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, офлайн, тобто очного, навчання не буде. Місцева влада найкраще розуміє ситуацію у себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях”.
Як виглядає, Шмигаль мав на увазі, що рішення прийматиме місцеве самоврядування, грунтуючись на рекомендаціях чи вказівках обласних військових адміністрацій.
Читайте: Кабмін рекомендує розпочати навчальний рік у школах з 1 вересня очно
Фото: Урядовий портал