Президент Володимир Зеленський змінив Положення про військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу та Положення про військовий квиток офіцера запасу. Зміни, зокрема, стосуються порядку видачі військових квитків військовозобов’язаним та резервістам.
Про це KВ стало відомо з указу №457/2022 “Про внесення змін до Указу Президента України від 30 грудня 2016 року № 582/2016“, підписаного напередодні президентом Володимиром Зеленським.
У зміненому порівняно з 2016 роком Положенні установлено, що віднині військовий квиток є документом, що також посвідчує особу резервіста.
Йдеться про те, що військовий квиток осіб рядового, сержантського і старшинського складу є документом, що посвідчує особу військовослужбовця (військовозобов’язаного, резервіста) та визначає належність його власника до виконання військового обов’язку.
Зазначається, що військовий квиток є єдиним для військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу Збройних Сил України (ЗСУ), Державної прикордонної служби України (ДПСУ), Служби безпеки України (СБУ), Служби зовнішньої розвідки (СЗР), Управління державної охорони України (УДО), Державної спеціальної служби транспорту та інших утворених відповідно до закону військових формувань, а також для військовозобов’язаних і резервістів.
Військові квитки тепер видаються районними (об’єднаними районними), міськими (районними у містах, об’єднаними міськими) територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки у таких випадках:
-
призову або прийняття на військову службу;
-
зарахування до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти;
-
прийняття на службу у військовому резерві Збройних Сил України та інших утворених відповідно до закону військових формувань;
-
припинення альтернативної (невійськової) служби у разі закінчення строку її проходження;
-
зняття з військового обліку за станом здоров’я у випадках, визначених Міністерством оборони України (якщо раніше військовий квиток не видавався);
-
виключення з військового обліку за станом здоров’я (якщо раніше військовий квиток не видавався);
-
позбавлення військового звання офіцерського складу.
Військові квитки видаються відповідним підрозділом Центрального управління або регіональним органом СБУ після звільнення військовослужбовця з військової служби у СБУ у запас цієї Служби або у відставку (якщо раніше військовий квиток не видавався), а також у випадку позбавлення військового звання офіцерського складу.
Відповідними підрозділами Служби зовнішньої розвідки України військові квитки після звільнення військовослужбовця з військової служби у Службі зовнішньої розвідки України у запас цієї Служби або у відставку (якщо раніше військовий квиток не видавався), а також у випадку позбавлення військового звання офіцерського складу.
У Положенні також детально прописаний зовнішній та внутрішній вигляд військового квитка.
Читайте: Призов без досвіду та жінки на війні: ЗСУ надали роз’яснення щодо загальної мобілізації
Фото: “Конкурент”