При Мінкульті створено експертну раду з питань декомунізації та дерусифікації

При Мінкульті створено експертну раду з питань декомунізації та дерусифікації

При Міністерстві культури та інформаційної політики (Мінкульт) створено експертну раду з питань декомунізації та дерусифікації. Вона напрацьовуватиме рекомендації та узагальнюватиме практики щодо очищення громадського простору від російської імперської та радянської спадщини.

Про це KВ дізналася з повідомлення Мінкульту.

У відомстві розповіли, що до складу експертної ради увійдуть представники громадськості, експерти та фахівці з різних галузей.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

В Мінкульті пояснили, що потреба у створенні консультативно-дорадчого органу виникла у зв’язку зі значною активізацією процесів декомунізації та дерусифікації в Україні та через повномасштабне вторгнення росії.

“Шановна громадськість, комунікуйте з нами в зазначеному порядку, надсилайте ваші звернення щодо того чи іншого об’єкта перейменування чи вилучення відповідному органу. Всі звернення, що надходять до нас, ми опрацьовуємо і, здебільшого, даємо їм “зелене світло” в тих питаннях, які належать до нашої компетенції”, – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Завданнями експертної ради, за даними Мінкульту, є:

  • узагальнення практики, надання рекомендацій та пропозицій щодо очищення громадського простору від російської імперської та радянської спадщини, що покликана закріплювати в Україні російські пропагандистські наративи;
  • надання рекомендацій щодо усунення пам’яток та об’єктів топоніміки, що стосуються російської імперської та радянської історії та культури;
  • визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що пов’язані з декомунізацією та дерусифікацією; інші питання, пов’язані з декомунізацією та дерусифікацією.

Раніше KВ повідомляла, що станом на 17 травня кияни надали понад 12 тис. пропозицій щодо перейменувань вулиць, провулків, алей, проспектів та шосе задля завершення процесу дерусифікації. Після систематизації та опрацювання всіх отриманих пропозицій буде розпочато рейтингове електронне голосування. Голосування відбуватиметься в міському додатку “Київ цифровий” та триватиме до 19 червня.


Читайте: Кияни вже надали понад 12 тисяч пропозицій щодо перейменувань вулиць та об’єктів

Фото: Вікіпедія

КиївВлада

Автор:
Альона Момот
Поділитися
Поділитися
Поділитися
Рекомендуємо до перегляду
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
Мішші Орєшніков: “Чувашія-Волзька Булгарія стане найбільш інвестиційно привабливою державою Європи”
16:00 Демонтаж держави-агресора та спонсора тероризму, російської федерації, є безумовним і обов’язковим запобіжником проти подальших злочинних дій з боку кремлівських режимів. Тільки це убезпечить…
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об'єктів на приватизацію
Розпродаж на 130 млн: Київрада затвердила черговий перелік комунальних об’єктів на приватизацію
14:00 Столична міськрада затвердила новий перелік комунальних будівель та приміщень, які підлягають “малій приватизації”. До нього увійшли близько сотні об’єктів загальною площею понад 16…
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
Калашник, Старенька і Коваленко: що відомо про нових заступників голови КОДА
19:22 Київщина отримала трьох нових заступників голови Київської ОДА — Євгена Коваленка, Ірину Стареньку та Миколу Калашника. Коваленко працюватиме над питаннями відновлення інфраструктури та…
Banner
QlU7mDx4