Прокуратура через суд вимагає укласти охоронний договір на будівлю Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії. Споруда, розташована по вул. Харківське Шосе у Києві має беззаперечну культурну цінність, але управителями в особі держустанов не виконано вимоги пам’яткоохоронного законодавства.
Про це, як передає КВ, йдеться в повідомленні Київської міської прокуратури.
“У вказаному Інституті працював видатний нафтохімік Гутиря В.С. та будівля Інституту відома своїм зовнішнім оздобленням – по центру головного фасаду міститься мозаїчне панно «Природа і люди» із зображенням великої кольорової квітки, в центрі якої дві жіночі постаті – уособлення науки і природи (художники І. Кириченко, Р. Кириченко та С. Кириченко)”, – зауважили в дописі.
Прокурори зазначили, що зважаючи на виняткову оригінальність архітектурного стилю, ця будівля має беззаперечну культурну цінність.
Проте, уповноваженими на управління будівлею державними установами до цього часу не виконано вимоги пам’яткоохоронного законодавства та не укладено охоронний договір на неї.
Це фактично позбавляє будівлю Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії по вул. Харківське Шосе гарантій захисту, передбачених пам’яткоохоронним законодавством.
“За вказаних обставин, Дніпровська окружна прокуратура міста Києва звернулась до суду з адміністративним позовом про зобов’язання укласти охоронний договір на вказаний об’єкт культурної спадщини”, – йдеться в повідомленні.
На цей час суд відкрив провадження у справі, триває судовий розгляд.
Нагадаємо, прокуратура просить суд розірвати інвестиційний договір на реконструкцію будинків по вул. Хорива, 2 з метою збереження памʼятки – “Садиби Дмитрієва”. Частина вказаних будівель у 2014 році отримала статус пам’яток архітектури місцевого значення, а відтак проведення їх реконструкції заборонено законодавством.
Читайте: Власник історичної садиби на Андріївському узвозі, 18 уклав охоронний договір на будівлю
Фото: Київська міська прокуратура
КиївВладаОлександр Попов