П`ять будинків у столиці внесено до об’єктів культурної спадщини (фото)

П`ять будинків у столиці внесено до об'єктів культурної спадщини (фото)

Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики внесла до реєстру об’єктів культурної спадщини два будинки у Шевченківському районі, один будинок у Печерському районі, а також Національну бібліотеку імені Вернацького і “Будинок меблів”. 


Про це KВ стало відомо з допису на сторінці в Facebook голови Український міжнародний інститут відновлення Віталія Молочка. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 


“Український міжнародний інститут відновлення разом з Міністерством культури та інформаційної політики започатковують системну розробку облікових документацій потенційно цінних пам’яток та внесення їх у реєстр об’єктів культурної спадщини для захисту від знесення та радикальної перебудови”, – йдеться в повідомленні. 


Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Молочко зазначив, що Експертна комісія з питань обліку об’єктів культурної спадщини Мінкульту прийняла рішення про внесення до реєстру об’єктів культурної спадщини, як пам’ятки архітектури та історії таких будівель:


  • “Житловий будинок, 1899, в якому жили М.Анцифєров, О.Давидов, М.Пасiчник, С.Пекар, Перебував Г.Мачтет” за адресою: Десятинний провулок,7 у Шевченківському районі м. Києва

  • “Будинок-пам’ятка історії” за адресою: Музейний провулок,8(8-А) у Печерському районі м. Києва

  • “Житловий будинок, в якому містилися правління Київського товариства фотографів-аматорів “Дагер”, управління Київської залоги Української Держави, штаби Збірного корпусу та Київської добровольчої дружини” за адресою: вулиця Прорізна, 23-А у Шевченківському районі м. Києва

  • “Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського” за адресою: Голосіївський проспект, 3 у Голосіївському районі м. Києва

  • “Будинок меблів” за адресою: бульвар М. Міхновського (Дружби народів), 23 у Печерському районі м. Києва


“Сьогодні ми бачимо як бодай кожного місяця у процесі реконструкції зносяться історичні будівлі, яким не присвоєно статус пам’яток архітектури і це дійсно цінні приклади нашої культури, не надумані. Проблема полягає в тому, що громадськість дізнається про це тоді коли вже почалися якісь руйнування, а органи охорони потім розводять руками”, – додає Молочко.

Нагадаємо, у столиці в Шевченківському районі по Делегатському провулку, 4-6 готують до зносу ще один історичний будинок, якому більше 100 років. Зазначається, що це остання історична будівля вулиці. 


Читайте: У Шевченківському районі Києва планують знести ще один історичний будинок (фото) 

Фото: Суспільне

КиївВлада

Автор:
Павло Башинський
Рекомендуємо до перегляду
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
Чергова “туалетна схема”: столична Нацполіція зацікавилася спробою відведення землі під ТРЦ Вагіфа Алієва
09:00 Столична Нацполіція розслідує можливі порушення законодавства при спробі передачі міською владою земельної ділянки на вул. Кіото біля станції метро “Лісова” в оренду ТОВ…
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
Реалії відбудови Гостомельської громади у цифрах і фактах
09:00 Гостомельська селищна громада, яка однією з перших прийняла удар повномасштабного вторгнення на Київщині, продовжує повставати з руїн. Станом на початок 2025 року тільки…
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
Зупинити Київраду: столичні активісти у суді оскаржують рішення про передачу забудовнику землі під садибою Родіна
09:00 В історії запланованого будівництва житлового комплексу (ЖК) “Franklin Concept House” на місці садиби Осипа Родіна (вул. Олеся Гончара, 71) може трапитися несподіваний фінал.…
Banner
QlU7mDx4