Раді пропонують дозволити місцевому самоврядуванню виділяти гроші на безпеку і оборону

Раді пропонують дозволити місцевому самоврядуванню виділяти гроші на безпеку і оборону

У Верховній Раді (ВР) зареєстрований законопроект, який доповнює компетенцію сільських, селищних та міських рад (але не обласних рад) – у разі прийняття закону, органи місцевого самоврядування та їх виконкоми зможуть виділяти й надавати фінансову та матеріальну підтримку сектору безпеки і оборони у період дії воєнного чи надзвичайного стану.

Про це KВ дізналася із законопроекту №9559-д “Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки і оборони України”, зареєстрованого у ВР 30 серпня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Згідно законопроекту, до виключної компетенції сільських, селищних та міських рад (стаття 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”) пропонується додати новий (59-й) пункт: “надання фінансової та матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони у період дії воєнного чи надзвичайного стану, затвердження місцевих програм підтримки сектору безпеки і оборони”.

Також пропонується додати нове положення до статті 36 (“Повноваження в галузі оборонної роботи”) згаданого закону: а саме, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить підготовка, подання на затвердження, організація виконання та реалізація місцевих програм підтримки сектору безпеки і оборони.

У цьому проекті закону містяться й інші норми, що стосуються місцевого самоврядування в умовах війни. Якщо закон приймуть в поданому авторами вигляді, сільські, селищні та міські голови отримають можливість суміщати свою виборну посаду з виконанням повноважень начальника відповідної військової адміністрації, а перші заступники обласних рад, що за відсутності голови ради здійснюють його повноваження, зможуть мати двох заступників, а не одного (як зараз).

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм Подписаться

Крім того, пропонується унормувати дистанційні засідання місцевих рад, виконкомів та комісій рад в умовах воєнного стану: станом на зараз дистанційні засідання дозволені законом на випадок антиковідного карантину, але карантин вже скасований, а норми про дозвіл дистанційних засідань на період воєнного чи надзвичайного стану немає. Це пропонується виправити.

Але прописується, що до порядку денного таких онлайн-засідань не можуть включатися питання розпорядження земельними та природними ресурсами (лише “питання невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, інші питання щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких надзвичайних ситуацій, виконання повноважень в галузі оборонної роботи, в тому числі надання фінансової та матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони, питання усунення з публічного простору символіки російської імперської політики, процедурні питання”).

При цьому, депутат місцевої ради може брати участь у дистанційних засіданнях за умови його перебування на території України (крім тимчасово окупованих рф територій України) та самостійного публічного повідомлення про це під час реєстрації (якщо депутат збреше, голос не зарахують).

У разі прийняття, цей закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Перший автор проекту закону – Роман Лозинський (фракція “Голос”), другий автор – голова партії “Слуга народу” Олена Шуляк. Вона ж – очільниця профільного для цього законопроекту парламентського комітету (з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування; згідно картки законопроекту, комітет вже опрацьовує цей документ). Серед співавторів – обласной мажоритарник Олег Дунда (91 округ – Фастівський район) та столична мажоритарниця Ганна Бондар (220 округ – Подільський район (обидва входять у фракцію “Слуга народа”).

Читайте: Київ виділить 800 млн на фортифікацію і армію

Фото: ілюстративне, з відкритих джерел

КиївВлада

Автор:
Олексій Ігнатьєв
Рекомендуємо до перегляду
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
Генпрокуратура намагається не допустити нової забудови НПП “Голосіївський” компаніями “КСМ-Груп”
09:00 Генпрокуратура через суд намагається повернути державі земельну ділянку площею 5,69 га на просп. Академіка Глушкова, 65 (територія НПП “Голосіївський”). У 2022 році право…
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
Справи насущні: скільки та на що у жовтні 2024-го витрачав Київ
09:00 У жовтні столичні розпорядники бюджетних коштів назамовляли робіт, товарів та послуг на 4,91 млрд гривень, що майже на півтора мільярди більше цього показника…
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
Депутатські ротації: 31 депутат покинув районні ради Київщини у 2024 році
09:00 На районному рівні в Київській області за рік відбулися значні політичні зміни, які відбилися на складі рад та політичному ландшафті регіону. У 2024…
Banner
QlU7mDx4