Прогнози Міжнародного валютного фонду щодо зростання економіки свідчать про позитивні перспективи в будівельній галузі. Тому експерти з нерухомості підкреслюють необхідність в умовах війни прозорих, чесних та рівноправних правил гри для всіх учасників будівельного ринку. І першим кроком у цьому напрямі має стати реформа містобудівного сектору.
Про це, як дізналася KВ, заявив у своєму блозі співзасновник і керуючий партнер групи компаній DIM Олександр Насіковський.
“Минулого року перед нами стояло одне завдання – вижити. Сьогодні ми не тільки продовжуємо боротьбу, але й разом з тим починаємо епоху раннього відновлення. Навіть скептичний Міжнародний валютний фонд, який раніше очікував зниження ВВП України в діапазоні до -3%, сьогодні прогнозує зростання економіки на рівні 1-3%”, – йдеться у дописі.
За його словами. за цим стоїть кропітка робота на воєнному, дипломатичному, внутрішньо політичному, економічному та діловому напрямках.
“Цю роботу не зроблять за нас західні партнери, це наше життя, відповідальність та вибір, який кожен робить на своєму місці. Для девелопера цей вибір зводиться до двох ключових питань: будувати чи ні і що саме будувати?”, – зауважив Насіковський.
І, на думку девелопера, розвиток будівельної галузі неможливий без містобудівної реформи.
“А вже за ними сховані глибинні й комплексні теми, пов’язані із питаннями містобудівної реформи, прозорих, чесних та рівноправних правил гри для усіх без винятку суб’єктів будівельного ринку, верховенства права, економічної свободи, формування нового суспільного договору між містом, девелоперами і владою в контексті проєктування житлових та соціальних просторів”, – впевнений девелопер.
Нагадаємо, як раніше повідомляла KВ, за словами фахівців сфери нерухомості, ринок новобудов сьогодні налаштований на максимальну персоналізацію продукта, зокрема, залучаються фінансови інструменти підтримки попиту й створюються нові програми для клієнтів.
Читайте: 60% покупців квартир в Києві – це люди від 30 до 40 років, – DIM
Фото: antikor.com.ua