В ніч на 12 квітня російські окупанти обстріляли Запорізьку область фосфорними боєприпасами. Під удар попало село Новояківлівка Оріхівського району.
Про це KВ стало відомо з повідомлення пресслужба Комишуванської територіальної громади.
“У ніч на 12 квітня село Новояковлівку було обстріляно фосфорними бомбами. Завдяки дощовій погоді пожежі не сталося, поранених та загиблих немає. Є пошкоджені будинки”, – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що застосування фосфорних бомб заборонено Женевською конвенцією про захист жертв війни (протокол з 1977 р.) та Конвенцією про конкретні види звичайної зброї.
Довідка: Під час попадання на шкіру людини білий фосфор викликає важкі хімічні опіки. Смертельна доза становить 0,05-0,15 г. Білий фосфор може викликати ураження кісток та кісткового мозку, а також змертвіння тканин. На додаток, людина отримує не просто опіки, а глибинні рани.
Перша допомога під час ураження білим фосфором:
- Занурте пошкоджену частину тіла у воду. Рясно поливайте або змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.
- Якомога швидше варто позбутися одягу, до якого прилипли частки білого фосфору. Обережно зніміть одяг (краще безпосередньо у воді чи продовжуючи поливати водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору);
- Коли позбудетесь одягу, промийте уражені ділянки шкіри содовим розчином (на одну склянку води додати 1 чайну ложку соди) або холодною водою. Змочіть шкіру та усуньте видимі частки фосфору (бажано під водою) негострим предметом або пінцетом. Не можна торкатися фосфору пальцями!
- За можливості опіки варто закрити вологими пов’язками. Вони мають бути просочені фізрозчином, щоб запобігти повторному загорянню фосфору.
- Пийте багато води, молока або лужної води без газу.
- Прийміть знеболювальне.
- За жодних обставин не використовуйте пероксид водню та вату при обробленні ран, оскільки фосфор розпадається на воду та кисень. Останній викликає загоряння фосфору.
- Якщо фосфор потрапив на предмети, їх можна загасити рясно поливаючи водою чи засипаючи піском або грунтом, поки до фосфора не перестане надходити кисень.
Фото: Комишуванської територіальної громади