На Київщині тривають процеси відновлення об’єктів, пошкоджених під час бойових дій. А також активне впровадження цифрових інструментів, які підвищать прозорість та публічність всіх процесів відбудови.
Про це, як стало відомо KВ, повідомив начальник Київської ОВА Руслан Кравченко.
Руслан Кравченко нагадав, що на сьогодні вже відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності понад 15 тис. об’єктів.
“Ми вже відновили повністю та частково із забезпеченням життєдіяльності понад 15 тис. об’єктів. Продовжуємо відновлювати й мости. До кінця року плануємо ввести в експлуатацію два мости, що були пошкоджені під час бойових дій. Зокрема, на автомобільних дорогах загального користування місцевого значення на ділянках Перемога – Баришівка та Корніївка – Недра – Згурівка – Березань”, – наголосив Руслан Кравченко.
Він нагадав, що цього тижня у Ворзелі в обласному центрі ментального здоров’я відкрили відділення медико-психологічної реабілітації. Заклад був пошкоджений російськими окупантами. Допомогу у відновленні надавали міжнародні та громадські організації. Нове відділення розраховане на 25 ліжок. Є 3 реабілітаційні кімнати, де надають понад 20 різних послуг. Тут прийматимуть як військових, так і цивільних.
“Для нас важливо, щоб відбудова здійснювалася прозоро. Ми відкриті. Люди мають бачити, на що і як витрачаються кошти платників податків та міжнародна допомога партнерів”, – наголосив Руслан Кравченко.
Кравченко зауважив, що Київська ОВА разом з Центром дослідження фіскальної політики презентували дашборд відновлення. Це інтерактивна мапа, яка дозволяє відстежувати видатки на відновлення Київщини. Йдеться про фінансування відбудови пошкоджених об’єктів на всіх адміністративних рівнях: району, територіальної громади, населеного пункту. Тут можна побачити загальну кількість об’єктів, фактичні суми, перелік компаній, які отримують найбільше коштів за відбудову і хто найбільше замовляє відбудову. Наразі внесені дані про відновлення тільки за кошти державного бюджету станом до 31 серпня цього року. Масштабне оновлення даних буде у січні 2024 року.
“Ми продовжуємо працювати заради людей. Наші завдання незмінні: якісна відбудова, підвищення безпеки, повна прозорість усіх процесів та підзвітність”, – наголосив Руслан Кравченко.
Нагадаємо, 18 грудня в Бучі відкрили першу в країні фабрику-кухню. Їжу почнуть доставляти до шкіл Бучанської громади вже у січні наступного 2024 року. Згодом гарячим харчуванням будуть охоплені навчальні заклади ще двох громад – Немішаївської та Бородянської.
Читайте: На Київщині відбудували 196 закладів освіти, – Руслан Кравченко
Фото: КОДА