Саміт НАТО-2024: є план фінансування оборони України на 2025 рік

Саміт НАТО-2024: є план фінансування оборони України на 2025 рік

Лідери Північноатлантичного альянсу (НАТО) погодилися на те, що держави-члени мають надавати тривалу безпекову допомогу збройним силам України. Альянс ухвалив рішення, в якому взяв, зокрема, зобов’язання щодо суми допомоги Україні на 2025 рік. Йдеться про 40 млрд євро.

Про це КВ дізналася з повідомлення кореспондента “Європейської правди” з Вашингтона, де відбувається ювілейний, з нагоди 75-річчя заснування НАТО, саміт країн-учасниць цього військово-політичного блоку.

“Ми підтверджуємо рішучість підтримувати Україну в розбудові сили, здатної перемогти російську агресію сьогодні і стримувати її в майбутньому.  З цією метою ми маємо намір надати мінімальне базове фінансування в розмірі 40 мільярдів євро протягом наступного року”, – йдеться у рішенні, яке держави-члени НАТО ухвалили консенсусом.

Окрім цього, Альянс взяв на себе зобов’язання щодо довготривалої допомоги ЗСУ, а не лише підтримки у 2025 році, щоби “забезпечити сталий рівень безпекової допомоги Україні, беручи до уваги потреби України, національні бюджетні процедури і двосторонні безпекові угоди, які члени Альянсу уклали з Україною”.

Наступного року, на саміті у Гаазі, глави держав і урядів країн-членіва мають намір переглянути внески членів Альянсу. Так само можливий перегляд суми допомоги, виходячи з потреб України, на майбутніх самітах НАТО.

Рішення саміту НАТО у Вашингтоні проголосило також, що повноцінне членство України стало незворотнім. У рішенні саміту окремий блок присвячений політичним відносинам з Україною, при цьому рішення є амбітнішим за минулорічну, Вільнюську декларацію. Кореспонденти кажуть, що ключова відмінність – детальне твердження про те, що повноцінне членство України в НАТО не має альтернатив.

Читайте: Мішель – Зеленському: Безпекова угода підтвердить, що ЄС з Україною на так довго, як знадобиться

Фото: з відкритих джерел

КиївВлада

Олексій Ігнатьєв

Рекомендуємо до перегляду
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
Скандальний довгобуд: Київрада поновила договір оренди землі під ЖК “Оболонський бриз”
09:00 Столична міськрада погодила поновлення договору оренди ділянки на просп. Оболонському, на якій будується скандально відомий ЖК “Оболонський бриз”. Заявляється, що вирішення земельного питання…
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
Дрони для фронту: як, за скільки і які громади Київщини озброюють ЗСУ
14:00 З початку 2024 року громади Київщини активно закуповують безпілотні літальні апарати, дрони та квадрокоптери, для потреб ЗСУ. Майже за пів року 24 українські…
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
Справи насущні: скільки та на що у червні 2024-го витрачав Яготин
09:00 В червні 2024 року загальна вартість публічних замовлень Яготина перевищила 3,5 млн гривень. Найбільша частка цих коштів – понад півмільйона гривень – була…
Banner
QlU7mDx4