Викрито чергові махінації з житлом для військовослужбовців – Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) вручила повідомлення про підозру колишній директорці Департаменту капітального будівництва Міністерства оборони України, яка наразі є депутатом однієї з обласних рад. Крім того, САП та Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) повідомили про підозру спільнику депутатки – директору фірми-забудовника.
Про це KВ стало відомо з повідомлення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП).
“31 жовтня 2022 року за дорученням заступника Генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) прокурором вручено повідомлення про підозру колишній директорці Департаменту капітального будівництва Міністерства оборони України, яка наразі є депутатом однієї з обласних рад. Крім того, САП та НАБУ повідомили про підозру й спільнику депутатки – директору фірми – забудовника”, – йдеться в повідомленні.
Відомо, що у 2015 році на замовлення Міноборони забудовник мав виконати будівельні роботи та навесні того ж року передати 96 квартир у багатоповерховому житловому будинку у Києво-Святошинському районі Київської області для військовослужбовців та їхніх родин. Проте станом на жовтень 2022 року це житло й досі перебуває у не придатному для проживанні стані.
“Не зважаючи на те, що будівництво квартир не завершено та житло непридатне для проживання, посадова особа міністерства вступила у злочинну змову із забудовником та прийняла об’єкт нерухомості на баланс Міноборони. Як наслідок державному бюджету завдано понад 18 млн гривень збитків, оскільки саме таку суму було безпідставно перераховано забудовнику”, – наголошується у повідомленні САП.
Також зазначається, що на сьогодні вказаним особам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України (розтрата коштів державного бюджету у особливо великому розмірі) та ч. 1 ст. 366 КК України (службове підроблення).
Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Як повідомляла KВ, раніше Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) оголосило у розшук трьох фігурантів справи “Укргазбанку”, зокрема колишнього голову Національного банку України (НБУ) Кирила Шевченка. Раніше Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та НАБУ повідомили Шевченку про підозру у присвоєнні 206 млн гривень “Укргазбанку”.
Читайте також: За добу підрозділи ППО збили 4 гелікоптери, 2 БпЛА та 45 ворожих крилатих ракет – Генштаб ЗСУ
Фото: НАБУ