Головне науково-експертне управління (ГНЕУ) Верховної Ради (ВР) вважає, що Кабінет міністрів допустився помилок при розробці проекту державного бюджету на 2023 рік.
Про це KВ стало відомо з повідомлення “Інтерфакс-України” (інформагентство посилається на висновок ГНЕУ до першого читання проекту закону №8000 “Про державний бюджет України на 2023 рік”).
Серед іншого, наголошується, що проект бюджету включає положення, які можуть призвести до порушення параметрів боргової безпеки країни та максимізації боргових ризиків у середньо- та довгостроковій перспективі, а деякі статті проекту допускають можливість управління державними видатками “в ручному режимі”, без відповідного економічного обґрунтування напрямів та обсягів розподілу бюджетних коштів.
У ГНЕУ також вважають, що пропозиції залишити незмінним розмір мінімальної заробітної плати на рівні 6,7 тис. гривень, а також призупинити на наступний рік дію індексації грошових доходів населення порушують вимоги Конституції щодо забезпечення права на достатній рівень життя для людини та сім’ї.
Крім того, у висновках Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради містяться інші зауваження щодо окремих статей проекту держбюджету-2023.
Як інформувала KВ, загальна сума доходів держбюджету в 2023 році прогнозується Кабінетом міністрів у 1 трлн 279,1 млрд гривень, видатки плануються в обсязі 2 трлн 573,4 млрд гривень.
Таким чином, дефіцит бюджету, закладений урядом в проект бюджету, що внесений у ВР, складає 1 трлн 294,3 млрд гривень. Уряд збирається покривати дефіцит запозиченнями, а економити – на органах державної влади.
Головний кошторис країни, як очікується, буде представлений в парламенті днями, а прийнятий – за скороченою процедурою – у другій половині жовтня.
Читайте: Проект держбюджету-2023: 50 копійок з кожної бюджетної гривні піде на оборону
Фото: Укрінформ