У Києві від початку повномасштабної агресії рф ситуація з укриттями не дуже покращилася. Неодноразово чимало киян натикаються на зачинені двері та некоректні номери телефонів з опублікованої міською владою мапи укриттів. Так, у середмісті столиці, на вулиці Тургенівській, активісти виявили “укриття”, на наявність якого вказує табличка, але приміщення мало придатне для цієї функції.
Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні на facebook-сторінці волонтера та голови Kyiv Animal Rescue Group Михаила Сторожука.
Зі слів Сторожука, волонтери шукали кошеня, та натомість знайшли укриття. Про його наявність, зауважив волонтер, навіть повідомляє табличка, що знаходиться перед входом. От тільки проблема – у підвалі в наявності тільки вода, що залила підлогу та один стілець.
“Шукали кошеня в підвалі- знайшли укриття. Здається, треба складати рейтинг найкраще облаштованих “сховищ”. Навіть стілець є. Можна посидіти з комфортом. Недостатку у воді, знов таки, не буде”, – написав Сторожук.
Як повідомив волонтер точна адреса- Тургенєвська 37/41, табличка знаходиться перед входом у підвал.
Зауважимо, на мапі укриттів не вдалося знайти укриття, на наявність якого вказує табличка, виявлена волонтерами.
Нагадаємо, кияни просять столичну владу скасувати рішення про зупинку транспорту під час повітряних тривог. Мешканці вважають його необгрунтованим та шкідливим для жителів міста та економіки столиці. На сайті Київради вже зареєстрована відповідна петиція.
Читайте: Кияни просять столичну владу скасувати рішення про зупинку транспорту під час повітряних тривог
Як інформувала KВ, експерти з містобудування стверджують, що шкільні укриття не захищають від ракетних ударів. Вони пропонують Службі освітнього омбудсмена скорегувати чинні програми облаштування бомбосховищ в навчальних закладах, враховуючи пропозиції фахівців.
Зауважимо, наприкінці червня поточного року Київрада доручила КМДА та столичним РДА впродовж місяця обстежити, дообладнати та облаштувати укриття в дитячих садках і школах, створити в них запаси медикаментів, води тощо. На думку представників столичної влади, це дозволить вже з 1 вересня організувати безпечний навчальний процес в столичних освітніх закладах в режимі офлайн.
Читайте: Фіктивна безпека: як у Києві будуть готувати укриття в освітніх закладах до початку навчального року
Фото: Facebook Михайла Сторожука