Близько 20 дерев на території Національного заповідника Києво-Печерська лавра обстежили столичні комунальники за допомогою арботома. Серед них каштани, клени, ясени та липи.
Про це KВ стало відомо з повідомлення КО “Київзеленбуд”.
“Всі ці дерева вже доволі поважного віку, їм не один десяток років. А трьом каштанам, які є пам’ятками природи місцевого значення, за деякими даними, близько 200. Крім того, всі вони ростуть у найбільш відвідуваних місцях, а відтак виникає також питання безпеки гостей та працівників Музею”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що обстеження дерев за допомогою арботома – це сучасна діагностика стану рослини.
Дані, отримані за допомогою арботома, допоможуть біологу-досліднику та експертам по стану рослин, скласти план лікування для кожного дерева.
Арботом – це імпульсний томограф, який показує дерево зсередини. Принцип дії приладу заснований на вимірюванні часу проходження звукових імпульсів через різні ділянки стовбура дерева. Стовбурові гнилі знижують щільність деревини, і прилад виявляє такі ділянки, дає змогу отримати цілісну картину поширення гнилі по стовбуру. Спеціальне програмне забезпечення розраховує вимірювані параметри і відображає їх на моніторі у вигляді кольорового графічного зображення:
• внутрішні пошкодження, зони розпаду і порушення цілісності деревини, а також механічно відокремлені частини матеріалу, виділяються на зображенні в червоному кольорі,
• здорова і неушкоджена деревина зображується зеленим кольором.
Читайте: У Києві в Наводницькому парку розвісили шпаківні та прибрали від сміття гектар території (фото)
Фото: “Київзеленбуд”