Районний суд Полтави обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у понад 9 млн гривень колишньому директору одного з департаментів Міністерства оборони України. Також обрано запобіжний захід — тримання під вартою з можливістю внесення застави у 18 млн гривень і одному з керівників державного підприємства.
Про це КВ стало відомо з повідомлення ДБР.
Працівники ДБР встановили, що посадовець Міноборони та двоє керівників державного підприємства мали у 2022 році поставити на фронт 400 сертифікованих великокаліберних кулеметів.
“Натомість вони провернули оборудку, за якою замість якісної зброї у війська потрапили дешеві аналоги, що не придатні для використання за призначенням. Крім того, було поставлено лише половину кулеметів від заявленого”, – йдеться у повідомленні.
200 закуплених за державний кошт кулеметів не мали жодного маркування, відповідної технічної документації та жодних супровідних документів. Під час їхнього бойового використання зброя не могла вести безперервну стрільбу та після перших пострілів взагалі виходила з ладу через руйнування частин та механізмів.
Через це державний бюджет зазнав збитків на понад 193 млн гривень, а українські військові наражали себе на небезпеку.
Як повідомляє Суспільне йдеться про Олександра Лієва.
“Справа стосується постачання кулеметів для Збройних сил України. Фактично частина кулеметів не була вчасно поставлена, були повернуті кошти за ці кулемети. Половини кулеметів було здійснено постачання. І, як стверджує сторона обвинувачення, в ході або випробувань, або їх використання було виявлені суттєві недоліки в певній кількості тих кулеметів. І, відповідно, такі дії Олександра Лієва, на думку прокурора, попадають під дією статті 191 Кримінального кодексу України — це розтрата державних коштів, або статті 114 при 1 — це перешкоджання Збройним силам України”, — про це повідомив Суспільному адвокат Олександра Лієва, Назар Кульчицький.
Розгляд клопотання прокурора про обрання запобіжного заходу Олександру Лієву для журналістів було закритим. Також зазначається, що засідання по справі переносили двічі через неявку прокурора.
“Я являвся на засідання суду тричі за 20 хвилин до самого суду. Прокурор не являвся двічі, і зараз сказати, що я можу переховуватися від слідства — це просто якийсь абсурд. У березні 2022-го року були закуплені кулемети і оплачені в березні 22-го року. Я тоді не працював в департаменті. У травні вони приїхали, я тоді ще не працював в департаменті. У серпні я був призначений керівником департаменту. Як тільки їх постачальник довіз, то на мій час перебування в департаменті припав час, коли треба було їх прийняти. Військова частина, де працюють, служать саме зброярі, вони перевіряють якість, комплектність, складають відповідну форму, і на підставі цієї форми, підписаної всіма цими військовими, я підписав акт приймання”, — розповів підозрюваний Олександр Лієв.
Читайте: Громадськість закликає Міністерство оборони скасувати реорганізацію Департаменту охорони здоров’я
Фото: скріншот відео
КиївВладаОксана Олійникова